| Andrei2001cos a întrebat:

Bună seara, Ma numesc Andrei am 23 de ani, de vreo câteva luni mi s-a umflat unul dintre testicule câteodată doare poate să-mi dea cineva vreun indiciu dacă e grav?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da, cu condiția să fie medic.
Așadar, du-te la unul!

| dullcat a răspuns:

Buna.Intelept este sa mergi mereu la medicul de familie, fiindca indiciile de la straini care nu sunt in domeniu nu te vor ajuta cu nimic. Apoi, atat timp cat ai fost deja si ti s-a confirmat ca nu-i motiv de ingrijorare, de ce ai mai simtit nevoia sa intrebi aici? Nu ai incredere in ce ti s-a spus? Poti oricand merge si la un al doilea medic pentru o alta parere, ai acest drept, nu-i problema daca asta te-ar linisti mai mult.

| Robert2526 a răspuns:

Daca tine de cateva luni, ar fi cazul sa mergi la medic. In principiu umflaturile care se retrag de la sine, nu ar trebui sa insemne o boala grava. Cam cat de umflat era? doare doar la atingere? cat tine umflatura de obicei?

| Andrei2001cos explică (pentru Robert2526):

Nu doare la atingere, am fost la urolog și a supus ca mia făcut radiografie și a spus ca nu vede nimic în neregula

| Robert2526 a răspuns (pentru Andrei2001cos):

S-ar fi vazut pe ecografie absolut orice grav, nu ai de ce sa iti faci griji

| RazvanEu12 a răspuns:

Ai făcut laba în exces?