| anonimusa44 a întrebat:

sunt baiat si sunt intr-o mare dilema si as vrea niste sfaturi! Sunt la facultate in anul II.De vreo cateva luni (2-3) am petrecut mai mult timp cu o colega de grupa(mentionez ca stau la camin si ea la fel).Am petrecut foarte mult timp impreuna si am inceput sa am sentimente fata de ea si sa imi placa foarte mult.Cred ca ma place si ea(dar are prea mare orgoliul sa o zica) deoarece imi raspunde pozitiv la toate chestiile..adica glumim radem ne tachinam in cea mai mare parte a timpului..Problema este ca ea are prieten de 4 ani de zile si este si primul ei iubit.Inca nu am vorbit despre(chestia asta ca o plac si ca vreau ceva mai mult cu ea) deoarece cred cu tarie ca daca ii spun din orgoliul ei care il are m-ar "refuza" si mi-e teama sa nu o pierd de tot.E foarte delicata situatia asa ca orice sfat e binevenit. Daca nu ne-am tachina si nu ar flirta cu mine..nu as avea nicio problema si mi-as vedea de viata mea si sa "caut o persoana singura care sa isi doreasca o relatie" asta vreau sa subliniez ca se simte si ea bine in preajma mea. daca nu mi-ar transmite asta o lasam balta demult!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din cate se pare si tu ti-ai dat foarte bine seama despre ce este vorba in realitate, dar refuzi sa accepti ceea ce este cat se poate de evident, si anume manifestarile de colegialitatea. Nu ar strica sa reflectezi mai profund asupra situatiei prezentate.

| 4psiho a răspuns:

Dacă e cu prietenul ei oricum este pierdută pentru tine.
Ceea ce faci tu este să te ții agățat de o posibilă idee.
Cel mai bine e să-ți faci o analiză (dar sinceră) a ceea ce simți pentru ea. Și dacă ceea ce simți este real, atunci îi poți zice. Dacă te acceptă ai tras lozul câștigător, dacă te respinge (există și această opțiune) atunci îți vei linge rănile și-ți vei căuta o alta. happy
Mai trebuie să știi că unele fete tachinează nu din iubire ci din pur amuzament, ca să-și satisfacă propriul ego și să-și poată spune: uite ce valabilă sunt, uite câți umblă după mine!

| BFFE a răspuns:

Eu îți sugerez să o faci să te placă cât mai mult. Cum faci asta? E simplu. Te duci la prietenă ei cea mai bună și o intrebi totul despre ea ex: timpul ei preferat de băieți și dacă îți spune de ex băieți atenți tu ineacrca să fii cât mai atent sau alt ex o întrebi care e filmul ei preferat de ex dragoste la departare și o inviți la ține acasă și i spui ca vrei să va uitați la un film și va uitați la filmul ei preferat pe care ți la zis prietenă ei cea mai bună și după o să va acomodați unul cu altul și o sa va iubiți din ce în ce mai mult. Acesta este răspunsul meu BAFTA multă cu ea. P.S nu va uitați la filme porno sau să vorbești pocos. Eventual dacă nu a mer asta o poți invita la o întâlnire dintr-un loc plăcut de ea și să i faci tu cinste. Asta e șafarul meu sper ca te-am ajutat