| anonimusa44 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema si as vrea niste sfaturi! Sunt la facultate in anul II.De vreo cateva luni (2-3) am petrecut mai mult timp cu o colega de grupa(mentionez ca stau la camin si ea la fel).Am petrecut foarte mult timp impreuna si am inceput sa am sentimente fata de ea si sa imi placa foarte mult.Cred ca ma place si ea(dar are prea mare orgoliul sa o zica) deoarece imi raspunde pozitiv la toate chestiile..adica glumim radem ne tachinam in cea mai mare parte a timpului..Problema este ca ea are prieten de 4 ani de zile si este si primul ei iubit.Inca nu am vorbit despre(chestia asta ca o plac si ca vreau ceva mai mult cu ea) deoarece cred cu tarie ca daca ii spun din orgoliul ei care il are m-ar "refuza" si mi-e teama sa nu o pierd de tot.E foarte delicata situatia asa ca orice sfat e binevenit.(daca se poate in privat sa le primesc). fara rautati si

3 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Eu zic să-ţi vezi de viaţa ta, mai ales dacă are o relaţie ca aia

| JetBlueJet a răspuns:

Tu esti fata sau baiat? {Cand am inceput sa citesc ma gandeam la tine ca ai putea fi fata}