| RoxanaOlt1899 a întrebat:

Am nevoie urgentă de sfaturile voastre.
Eu și iubitul meu ne-am despartit de o luna și pana atunci a fost o relație mai tensionata, la început era totul bine și frumos dar după nu am prea vorbit. Numai ne întâlneam nu foarte des și atunci era foarte iubitor și grijuliu. Acum mi-a spus ca nu mai vrea relație cu mine dar când trimit Snap cu un băiat tot timpul îl revede și face crize de gelozie. Nu ma vrea dar nici nu mă lasă... el zice ca nu ma mai vrea dar faptele dovedesc contrariul. Merita sa aștept după el sa își pună sentimentele in ordine sau? Va rog ajutați-mă

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu merită, i si bate joc de tine, ba te vrea ba nu te vrea, un imatur, ce varsta ai? Ai facut sex cu el?

| corbulalbrosu a răspuns:

Alaturi de un barbat care ''face crize de gelozie'' practic fara a avea un motiv catusi de cat serios, viata ta va fi un continu... calvar. Judeca rational si actioneaza in consecinta, pentru a nu plange pe urma. Sanatate!

| Celcestietot a răspuns:

Merita sa faci ce consideri tu.

| RoxanaOlt1899 explică (pentru Celcestietot):

Un răspuns mai explicit doresc

| Catrice a răspuns (pentru RoxanaOlt1899):

Adică să-ți asculți inima na

| Paul754880338 a răspuns:

Dar tu, nu ai nici o vina care sa il fi determinat sa ia aceasta decizie? Nu cumva el iubeste fata care ai fost tu candva? La asta doar tu poti raspunde, dar nu incerca sa te minti ca iese fum fara foc!

| RoxanaOlt1899 explică (pentru Paul754880338):

100% nu m-am schimbat fata de el, i-am oferit iubire și atentie tot timpul

| Paul754880338 a răspuns (pentru RoxanaOlt1899):

Atunci relatia voastra, cel putin din partea lui, a fost alimentata de curiozitate. Odata curiozitatea consumata, atractia se diminueaza. Se intampla destul de des, oricat de mult ai vrea sa negi si sa crezi ca a fost o iubire ca-n basme. Fii realista! Accepta situatia si mergi mai departe cu intelepciunea pe care ai adunat-o din aceasta relatie!

| Catalin77945 a răspuns:

Mergi mai departe

| Rux04 a răspuns:

Bună. Te sfătuiesc să îl ignori din moment ce nu te mai vrea și să te întâlnești cu băiatul de pe Snap. Poate să dureze nehotărarea lui.

| RoxanaOlt1899 explică (pentru Rux04):

Pai asta e și problema zice ca nu ma vrea dar faptele sun altceva... și nu inteleg

| sokka10234 a răspuns:

Intreaba-l daca mai simte ceva sincer pentru tine... daca raspunsul este nu atunci rupe legatura cu el.

| KimiReed a răspuns:

Nu e om de viitor. Ăștia care fac crize de gelozie mereu vor fi așa. Iar din astea se poate ajunge la mai rău.

| RoxanaOlt1899 explică (pentru KimiReed):

Înțeleg, vreau doar sa înțeleg dacă el spune chestiile astea? Dar faptele arată contrariul.

| RoxanaOlt1899 explică (pentru RoxanaOlt1899):

De ce spune chestiile astea***