| ProdanNatalia a întrebat:

Buna TPU! Am o problema. (Banuiesc) cand ma masturbez nu simt nici un fel de placere (cand eram mica nu ma masturbam dar ma uitam la filme pentru adulti si cumva simteam ca ma excitam) dar acum DELOC. Ce credeti ca pot sa fac?

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca te masturbezi, imi permit sa deduc ca ai dorinta sexuala, dar nu reusesti sa obtii satisfactie din felul in care te masturbezi. Intrebarea care se pune este...ce simti ca ti-ai dori sa faci atunci cand ai chef de sex?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In primul rind ce varsta ai? Masturbarea nu este bună desii observ ca si fetele o practică nu doar băietii, la tine a devenit rutină si este normal sa numai simti placere, este mai bine daca poti sa lasi o pauza sa nu o faci zilnic sau de mai multe ori pe zi, trebuie si vaginul sa se odihneasca sa îi dai pauză.

| ProdanNatalia explică (pentru CristiDinBucuresti):

Doamne nu! O fac maxim o data pe sapt

| mihai69 a răspuns:

Cât de mică erai când te uitai la filme 18+?
Oricum, nici la 12 ani nu ești prea mare. Și e posibil să nu știi încă pe ce "butoane" să apeși ca să fie plăcut.
Uite câteva indicii: un lubrifiant bun și masare ușoară a clitorisului. Nu e rău dacă te ajuți cu ceva material erotic. (Text, poze, film... orice te incită mai mult).

| dullcat a răspuns:

Buna.Chestia nasoala e ca ti-ai educat corpul sa reactioneze numai la stimulii aia vizuali/auditivi din filmele xxx si acum, in realitate, presupun ca ai probleme daca acestia nu exista.Cauta sa renunti la a viziona asa ceva, treptat, incearca sa iti folosesti imaginatia maidegraba sau sa citesti carti din alea pentru femei, sigur vei vedea o imbunatatire a libidoului si implicit a timpului de masturbare.Bafta.

| anonima3389 a răspuns:

De ce ar fi asta o problema? Nici mie nu îmi place si am 32 ani. Nu simt nicio placere sa incerc eu singura ceva. Nu se compara deloc cu senzatia pe care ți-o da partenerul cand faceti sex.

| mihai69 a răspuns (pentru anonima3389):

Ce sex să facă la 12 ani, femeie?!?

| Caracox a răspuns:

Iti recomand un fanfiction harry potter de pe wattpad o sa te simti excitat. In plus, ai putea sa devii furry.

| Edubigboss a răspuns:

Da mi un ig ceva sa ti trimit o poza cu penisu meu, sa vezi atunci placere ce o sa ai