| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru voi. Imi place o fata, dar are prieten. In ciuda acestui lucru, ea mi-a spus ca ii place de mine, vorbeste cu mine prin mesaje etc, iar intr-o seara ne-am sarutat. I-am cerut sa renunte la prieten si sa ne combinam, dar nu a vrut sa imi raspunda, spunand ca o sa imi spuna mai incolo. Tot incerc sa o scot la un suc ca sa pot sa vorbesc cu ea, dar ma refuza, motivand ca nu vrea sa o vada cineva care ar putea sa o parasca prietenului. I-am zis ca mergem undeva unde nu ne cunoaste nimeni, dar tot zice ca nu poate. Am intrebat-o daca isi iubeste prietenul, iar raspunsul a fost ca nu, doar tine putin la el. De cateva zile vad ca este mai distanta: daca spun ca e draguta ma intreaba daca rad de ea, da raspunsuri scurte, nu mai trimite pupici cum facea inainte... Nu stiu ce are... Am vrut sa renunt, dar imi place prea mult de ea. Cum credeti ca ar trebui sa procedez? Multumesc

3 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Cum te-ai simti tu daca fiind in relatie cu cineva sa fi parasit pentru nu stiu ce motiv? Cum poti sa-i spui sa renunte la el? Au o relatie, crestineste nu e bine. Il iubeste, nu-l iubeste deja asta e o alta problema. Barbatul s-a nascut vanator si e dator sa incerce dar repet tu cum te-ai simiti daca altul ar veni la a ta si i-ar spune lasa-l pe fraieresteanul ala. Lasa-o sa aleaga. Daca va fi sa fie cu tine pe tine te va alege, sunt sigur. Nu forta, nu o obliga pentru ca vei obtine rezultatul invers. Cat priveste atitudinea ei s-ar putea sa iti fi intors spatele pe motivul pe care ti l-am enuntat mai sus. Deci nu iti construi fericirea pe nefericirea altora.

| lamaiealbastra a răspuns (pentru ywar):

Corect, un amicul meu a patit-o!

| superady98 a răspuns:

Pai orice poarta are un portar si totusi fotbalistii tot inscriu goluri deci eu iti spun sa nu renunti la ceea ce tii cu adevarat si cat despre ea ar trebui sa se hotarasca ce vrea ori pe cineva care o iubeste cu adevarat ori pe cineva pe care este obligata sa iubeasca