| anapopescu11 a întrebat:

Buna TPU, nu stiu ce as putea face cu relatia mea. Iubitul meu nu ma mai atrage aproape deloc.E pitic si are o energie foarte feminina. Mie imi plac baietii mai masculini iar el este fix opusul.Plus ca se comporta foarte copilaros si se supara/enerveaza foarte rapid.Ce as putea sa fac? Nu vreau sa ii ranesc sentimentele.

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Probabil l-ai atras într-un moment din viața când aveai nevoie de energie feminina.
Pare ciudat,dar chestia cu energiile e mai complicată
Ce pot sa îți spun e că e normal sa simți chestia asta pentru că energia ta feminina a intrat în contact cu energia lui feminina și dacă nu apare un echilibru, e normal sa apară "lupta" aceasta.
Daca nu puteți comunica eficient(deși mă îndoiesc că nu ați putea), poți să îi spui care e situația, pe un ton calm, fara reproșuri, vezi ce zice, daca situația scăpa de sub control, ar trebui sa revizuiești relație și să vezi ce e de făcut.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Schimba-l!
cauta-ti unul mai mare, ca sa te impresioneze si sa te multumeasca.

| VoidEternal a răspuns:

Nu ai văzut că e "pitic" când v-ați cunoscut?

| CleanHeart a răspuns:

Prima data trebuie sa ai o discutie curajoasa cu el si sa ii spui ca tu ai alte asteptari de la un baiat si asa simti tu si pe urma sa va vedeti de viata voastra ca toate trec

| Lupică27 a răspuns:

Ce sa faci? sa cauti un baiat nu o fetita.

| Felissa13Eden a răspuns:

Fii sincera. Sunt sigura ca si el simte ca lucrurile nu mai sunt ca inainte. Decizia matură ar fi sa vorbesti deschis cu el.

| Madaxo97 a răspuns:

Daca se supăra /enervează rapid, folosește asta in avantajul tau, poartă-te in asa fel încât sa il faci pe el sa se desparta de tine. Daca nu merge, fii sincera cu el si spune-i ce simți, va înțelege pana la urma

| iliiiinca a răspuns:

Sa te desparti de el. Cauta un barbat, nu un baietel

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Vorbiți. Dar cel mai probabil, nu îl poți schimba.
Ce cauți tu, vine la pachet, de obicei, cu un temperament vulcanic, năbădăios. O să te împlinească, probabil din punct de vedere sexual... Dar dacă vrei să îl consideri alesul tău, să fie omul pe care alegi să fie tatăl copiilor tăi... O să îți dea cu virgulă.
Referitor la el, chiar dacă o să încerci să îl schimbi, el, cel mult va juca un rol.
Caută pe altcineva, care crezi că este potrivit pentru tine.

| CatalinMihai1989 a răspuns:

Ii explici aspectele care consideri ca nu se mai poate continua. Viața exista și după despartire. Mai bine acum decât mai târziu. Timpul nu iartă pe nimeni.

| MarYaNM a răspuns:

Cum adica pitic? Ce inaltime are? Dar tu?

| golgolu? a răspuns:

Despartă te direct, spune i ce te doare in cel mai rau caz o sa planga