| anonima188888 a întrebat:

v.am mai zis de băiatul de care imi place într-o intrebare anterioara. Pe scurt: imi place de un coleg de clasa cu care eram prietena buna si care dupa ceva timp s-a racit de mine foarte mult si mai vorbim foarte rar, dar are ceva ce ma face sa il plac rau de tot, si cred ca m.a plăcut înainte, dar nu mi.am dat seama, maine avem dirigenție si ne lasa doamna afara, ar fi un moment bun sa ii zic ca il plac? dar mai important cum sa ii zic mai exact fara sa par ciudata? nu prea da semne ca m.ar plăcea, dar spre deosebire de celelalte fete pe mine nu ma face proasta si nici nu ma jignește. nu prea stiu ce sa fac, o alta colega (singura din lumea asta care stie) mi-a zis ca daca ii zic, o sa fie altfel, dar nu stiu cum sa procedez. m.ati putea ajuta cu un sfat?

7 răspunsuri:
| melanya a răspuns:

Nu mi se pare în regula ca băiatul ăla să jignească alte fete. Ești sigură că nu te va jigni și pe tine, dacă îi spui că îl placi?

| anonima188888 explică (pentru melanya):

Depinde, ca el le jigneste pe fetele care se iau de el la randul lor, de mine nu s-a luat niciodata

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Vorbeste in continuare. Incearca sa favi glume subtile legat de chestia asta. Daca el vrea... o sa continue.

| Emma30555 a răspuns:

Decât sa i spui ca îl placi mai bine te împrietenești cu el și îl faci sa te placa apoi va fi mai simplu.

| anonima188888 explică (pentru Emma30555):

Incerc asta de mult timp, vorbesc cat de cat cu el dar mai mult colegial...