| Andrei8967 a întrebat:

Buna tuturor! Am 16 ani si nu stiu daca sunt heterosexual sau fac parte din lgbt. Nu as fi apelat la acest site daca problema pe care o am nu ar fi fost asa mare. In ultima perioada am simțit nevoia sa fiu îmbrățișat, dar nu
de o fata, de cineva mai mare in bratele căruia sa ma simt in siguranță, dar am inceput sa simt de curând si un fel de durere de burta cand ma gândesc la asta, parca as vrea sa fac sex dar sa fiu eu in locul fetei.... Va rog, ce sa fac? Va rog sa nu ma considerați un ciudat, nici eu nu stiu ce mi se întâmplă...

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nici tu nu stii ce orientare ai putea avea, noi nici atat.
Asteapta sa mai cresti. Ti se va defini orientarea sexuala.

| ania a răspuns:

Probabil nu ai avut o relație prea apropiata cu tatal tău, nu ai avut parte de luptele, harjoneala cu Tatăl, îmbrățișările de care un băiat are nevoie pentru a creste echilibrat ca băiat. Ai putea sa te rogi Tatălui nostru ceresc sa suplinească în inima ta lipsa probabil a iubirii paterne, sa umple acel gol. O relație fizica cu cineva de același sex aduce multă vinovăție în constiinta. Toți de la căderea lui Adam încoace suntem ființe păcătoase și avem înclinație, în diverse grade spre toate încălcările posibile ale conștiinței, inclusiv lăcomia pentru trupurile altora indiferent de sex. Greșeli banale și frecvente de educație, în special lipsa unei iubiri hrănitoare din partea părintelui de același sex te pot face mai înclinat spre relatii lgbtq. Doar sexul în căsătoria hetero e aprobat de constiinta, restul aduce vinovăție și nefericire pe termen lung.

| mihai69 a răspuns:

Nu prea avem cum să știm ce orientare sexuală ai tu, atât timp cât nici tu nu știi sigur.
Ai un pic răbdare să te mai maturizezi și te vei limpezi singur.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu ți se întâmplă nimic! Pur și simplu te maturizezi! Fă-ți de cap, dar cu atenție ⚠!

| AmandinaDragan a răspuns:

Vezi ca ai niste carti de citit, Mucea!

| ionutchiriac222 a răspuns:

Este normal la vârsta asta, o perioadă să-ți pui tot felul de gânduri pe tema asta. Nu e nicio problemă indiferent ce ar fi. Nu te panica, e ok.