| anonim_4396 a întrebat:

De vreo câteva luni îmi place un tip și cred ca și-a dat seama de asta, iar din unele gesturi am înțeles ca și el ma place. Ne vedeam doar când ieseam cu gasca, iar acum câteva zile am ieșit doar noi doi la cererea lui, ne-am cam spus ca ne placem și a dat sa ma sărute, dar eu am refuzat, nu știu de ce, teama/ emotii, am avut atâtea in cap. După m-a dus acasă, a zis ca iesim mai târziu și ne auzim la telefon, însă pare sa se fi răcit, sa-mi dea seen, i-am explicat de ce și cum. Chiar așa tare sa se supere și ce pot face sa repar asta? Am doua seri de când nu mai dorm cum trebuie pentru ca ma macină gândul asta și regret enorm acum.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O fi crezut ca nu-l placi si l-ai respins si e usor dezamagit si se simte jenat de tine

| CinevaCuCeva a răspuns:

Incearcă sa ii explici care e faza, dacă zice vreun răspuns mai urat sau nesimțit și așa,, Scuze dacă nu am făcut ce ți-ai fi dorit de la adevărata ta iubire, dar nu trebuie sa te comporți așa", crede-mă, sunt băiat și am primit replica asta și m-a făcut să mă simt tare prost?

| Dishka a răspuns (pentru CinevaCuCeva):

Eu ma gândesc ca l am făcut sa se simtă prost, dar i am zis ca regret ca nu am făcut asta și ca as vrea sa repar cumva situația. In trecut am avut parte de o singura relație care nu a decurs prea bine și nici prea mult și mi-a fost frica sa nu fac ceva gresit și nu știu ce am avut in cap, știu doar ca ma simt atât de aiurea și ca mi pare extrem de rău ca nu l am lăsat.

| CinevaCuCeva a răspuns (pentru Dishka):

Fii atentă, dacă îți dă cu seen fa cumva sa vorbiți față în față, înțelegi? Dacă nu se poate in nici un fel, fii atentă! Lasă-l. Este o chestiune de timp până îi trece, dacă înțelege, fa cumva sa intrii în relație cu el și fii tu cea mai tandră in relație la început, arată că îți pare rău?

| Dishka a răspuns (pentru CinevaCuCeva):

Multumesc tare mult... sper sa se rezolve cumva

| CinevaCuCeva a răspuns (pentru Dishka):

Cu plăcere!? Funda?