| 6753 a întrebat:

Buna vb cu unu insurat si are si un copil. eu il iubesc dar ma mintise ca nu era insurat si am aflat adevarul ( el ma iubeste asa zice) vb de 9 luni cand am aflat ca era insurat i-am zis ca nu mai putem fii (eram iubitii ) el mi-a zis ca suntem virtuali si ca sotia lui nu il face fericit etc. nu stiu ce sa fac inca mai tin la el sa vb cu el sau sa nu mai vb m-am saturat sa ma gandesc mereu ca sta cu sotia lui si etc. ce sa fac?

17 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa pui capat unei relatii fara sens.Iti dai si tu singura seama ca este inutil.Nu se merita sa te incurci cand sunt atatia barbati care asteapta sa gaseasca o femeiewinking

| Elena1234456 a răspuns:

Mai bine rupi legatura cu el.Este casatorit cu acte in regula, revino-ti, sunt atatia barbati liberi si draguti happy.

| lia a răspuns:

Banuiesc ca esti destul de inteligenta ca sa-ti dai singura seama ca aceasta relatie nu are nici un viitor. Nu inteleg insa de ce incerci sa-ti faci singura rau. Sunt atatea persoane care iti pot arata ce-i fericirea. De ce preferi sa stai si sa plangi din cauza unei relatii virtuale? De ce iti place sa complici lucrurile?
Incearca si-ti fa putina ordine in idei, sunt convinsa ca vei realiza singura ce anume trebuie sa faci.

| Frogie a răspuns:

Gandeste-te in primul rand la tine. Iti place sa fii pe locul 2? Esti dispusa sa stai cu el chiar daca stii ca esti roata de rezerva de la caruta? Iti raspund eu! Nu, bineinteles! Pe langa asta gandeste`te ca are si un copil, care in cazul asta va avea cel mai mult de suferit. Nu te lua dupa el cand iti spune ca te iubeste. Vrea doar o aventura. Si nu se merita sa stricati o casnicie pentru un moft de`al lui pe care cu siguranta mai tarziu il va regreta. Ar trebui sa fii si tu constienta de lucrurile astea! Deschide ochii!

| kaya a răspuns:

O sa iti faci probleme daca vei continua asa poate afla sotia lui, pot afla prietenii tai, parintii tai etc, stiu ca e greu dar daca are un copil nu cred ca isi va parasi sotia, mai bine afla singura daca e adevarat ce zice ca nu e fericit si ca te iubeste, daca minte? Cum iti vine cand te gandesti ca sta cu tine ziua dar seara este langa sotie si copil? Stiu ca e greu dar nu accepta sa fii pe locul doi, fii tare si parerea mea e ca daca te iubea nu te mintea.Ai timp sa cunosti un baiat liber sa fie numai al tau si numai al tau.Succes si ia o decizie buna pentru tine si mai gandeste-te si la aceea femeie si la acel copil.Numai bine

| kaya a răspuns:

E foarte bine ca ai hotarat sa il uiti, viata merge inainte si niciodata sa nu accepti sa fii pe locul doi, mai bine sa cauti un baiat sa fie numai al tau si tu sa fii pe primul loc pentru el, sa iti dea tie toata iubirea nu sa o imparta la 3.Mult noroc

| mihaa a răspuns:

Hai sati zic si eu am avut o relatie virtuala si sunt casatorita, am si 2 fetite si el era casatorit,
mi-am pierdut 2 ani pe messenger, sau mai bine zis m-am imbatat cu apa rece
dar asculta la mine un sfat:
o persoana casatorita, 99/100 nu isi va lasa familia pentru cineva, sau daca o face 99/100 se intorc inapoi la nevestele lor
tu nu ai observat in jur ca sunnt persoane are au amante de ani de zile dar familia era familie!
la fel va fi si in cazul tau
lasa povestile pe messenger, nu te imbata cu apa rece, esti tanara sunt comvinsa ca ai admiratori,
persoana x doar suferinta iti poate aduce, fericire este moment atunci, cand prinde momentul sa vb ca tine pe messenger
multa fericire si iubire iti doresc mihaa

| Eu4EverX a răspuns:

Cum zici si tu e barbat insurat, crezi o sa isi lase sotia si copilul pentru tine?

Pentru binele tau evita-l si pune punct asa zisei relatii, ca sa nu suferi mai tarziu.

Succes!

| andreii2 a răspuns:

Gandeste-te daca ar fi o fata mai tanara cu tatal tau...Cum ai reactiona daca afli? Pune-te in locul copilului acelui barbat.sau a sotiei

| DenisaMetal a răspuns:

Mai bine lasa-l inderteaza-te el si vei vedea ca intr-o zi vei gasi un baiat in realitate care te va iubi si aprecea nu are rost sa suferi din cauza unei persoane care macar nici nu il cunosti. Internetul are foarte multe fete ascunse si te poate minti si chiar te poate rani. Asa ca vei vede ca va veni intr-o zi si momentul potrivit vei iubi cu adevarat.happy

Bafta

| Andreia1 a răspuns:

Pai s'o luam altfel. Daca tu ai fii casatorita si barbatul tau se da la o fata, mai tanara care poate sa'l satisfaca tu cum te simti? si mai ales ca are copil, gandeste'te la acel copil nevinovat. Asta este doar un moft de'al lui, dupa ce se foloseste de tine se intoarce la sotia si la copilul lui, nu te lasa uita'l si gaseste'ti altul ca nu'i de nasul tau. Na asta e parerea mea asta asi face si eu, este greu sa uiti, stiu :-s dar timpul le rezolava pe toate.

| scarly86 a răspuns:

Indiferent de ce ti spune, daca te minte sau nu cu privire la sotia ta, trebuie sa te pui pentru 5 minute in pielea unei sotii inselate de barbat.este ingrozitor sa fii inselat.consider ca daca este atat de nefericit si sotia lui e asa o femeie ingrozitoare trebuie sa se desparta de ea, nu sa fie cu tine.indeparteaza te de el pentru ca de cele mai multe ori ce faci la una, ti se intoarce mai apoi si tie si vei avea de suferit.plus ca mai are si un copil ce nu merita sa sufere.

| alynuch a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa te pui in locul sotiei macar 5 min...si ai sa iti dai singura seama de raspuns si de ceea ce ar trebui sa faci.

P. S Nimic nu justifica faptul ca o inseala si ca te-a mintit

| נυѕт вяυтαℓ a răspuns:

Din cate reiese tu ai 12 ani ne-ai spus asta intr-o intebare esti cu un barbat in tot sens al cuvantului e casatorit are un copil crezi ca si-ar lasa sotia pentru tine? crede-ma in niciun caz! asa ca fa bine si numai vorbi cu el bafta!

| Văduva neagră a răspuns:

El te crede o fiinta usjoara probabil.` happy
si vrea sa fii femeia lui moderna [ amanta ]
parerea mea`. straight face rupe orice legatura cu el. dka nu-l facea fericit divortzau` straight face!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te daca ai fi in locul sotiei lui avand un copil.( daca se intampla ceva copilul ala nu mai are nici un viitor )

| 6753 explică:

STIU m-am gandit si nu prea mai vb cu el i-am zis ca am un prieten si ca incerc sa fiu fericita dar nu ma lasa zice ca ma iubeste etc...eu i-am zis dar ai o sotie obligatii si eu ma gandesc ca relatia asta nu are nici un viitor de asta m-am hotarat s-al uit. Voi ce credeti?