| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Astăzi am avut primul meu contact sexual protejat. Am 18 ani, iar inainte cu 24 -48 de ore nu am mai avut ejaculare sau alt sex. Am cumparat prezervat de la durex superthin probabil. L-am pus exact cum a fost indicat pe instructiuni...totul a mers bine timp de 20 de secunde dupa care am simtit si auzit cum s-a rupt exact cand dadeam sa scot penisul. Nu simteam ca imi venea sa ejaculez asa ca nu era sperma, iar dupa ce s-a intamplat sa se rupa ne am oprit la comanda mea. Iubita mea a avut ultima menstruatie pe data 24 aprilie pana in jur de 1 mai, ea avand un ciclu neregulat. De obicei, menstruatia ei vine aproximativ 26 -28 de zile distanta. Exista vreun risc ca ea sa fii ramas insarcinata? Ne am uitat atenti amandoi si nu aveam sperma absolut deloc si nici nu simteam ca "venea". Iubita mea nu este ingrijorata deloc, crezand 100% ca nu exista niciun risc. Eu insa sunt foarte ingrijorat....sunt genul overthink. Rog seriozitate si raspunsuri cat mai concise. Multumesc frumos si zi buna!

18 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu sarcina ar trebui sa te ingrijoreze pe tine, ci toate bolile cu transmitere sexuala pe care prostituata, le are.

In ce priveste prezervativu rupt s-a intamplat asta dintr-un singur motiv: l-ai cumparat mult prea mare pentru penisul tau, fiind larg s-a rasucit pe penis in timpul intrarilor in vagin, s-a intins la maxim si a pocnit!

Am spus de nenumarate ori: NU mai cumparati prezervative scumpe sau marci scumpe, ca nu va protejeaza marca, ci masura corecta, conform GROSIMII penisului barbatului!
Cumpara 2-3 masuri mai mici la prezervative si probeaza-le acasa, ca sa stii care este masura ta corecta de prezervativ.
Prezervativul de masura corecta trebuie sa intre foarte greu pe pensiul erect, fara sa faca pliuri sau cute, stand practic foarte strans lipit de penis, precum pielita de la salam, pe salam.

Un prezeravativ larg se va rupe si nu te poate proteja nici pe tien nici pe femeia cu care facis ex. Nu marca prezervatiului este cea importanta, ci masura corecta a prezervaivului, conform grosimii lui!

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu ai ejaculat deloc, nu este posibil sa ramana gravida.

| Madaxo97 a răspuns:

Daca ai verificat prezervativul si esti singur ca nu avea spermă pe el deloc nu ai de ce sa te îngrijorezi. Daca zici ca pe 24 aprilie i-a venit ultima menstruatie, astazi ar însemna ca nu mai e la ovulație, deși daca are ciclu neregulat nu se stie sigur.

| FlaviusDinu a răspuns (pentru Madaxo97):

S-a uitat si ea si eu si suntem 100% siguri ca nu avea sperma. Eu imi fac probleme de acel lichid preejaculator, dar eu nu am mai avut contact sexual. Deci sansele sa fie spermatozoizi pe teava sunt 0.

| Madaxo97 a răspuns (pentru FlaviusDinu):

Mda, daca era lichid preejaculator șansele sunt mici dar niciodată zero. Oricum luând in calcul si menstruatia ei nu mi-aș face griji, nu era in perioada fertilă oricum. Cred ca poți sta liniștit

| Madaxo97 a răspuns (pentru FlaviusDinu):

Daca menstruatia i-a venit pe 24 aprilie asta înseamnă ca pe duminică, luni, marți, cel târziu miercuri ar trebui sa ii vina, vedeți si voi daca întârzie, daca vine menstruatia nu trebuie sa îți mai faci nicio grijă

| FlaviusDinu a răspuns (pentru Madaxo97):

Da, am înțeles. Deci nu trebuie să-mi mai fac griji?

| Madaxo97 a răspuns (pentru FlaviusDinu):

Daca ii vine menstruatia nu trebuie sa îți faci griji

| FlaviusDinu a răspuns (pentru Madaxo97):

Ok. Si pentru "cultura noastra generala", cam cand au fost zilele de ovulatie dupa calculul dvs?

| Madaxo97 a răspuns (pentru FlaviusDinu):

Undeva în săptămâna 6-12 mai. Daca ați făcut azi, deja perioada a trecut si șansele de sarcină sunt spre zero

| sofisis a răspuns (pentru FlaviusDinu):

Spermatozoizii de pe teava nu au nici o treaba cu faptul ca erai virgin. Asta pentru cultura ta generala. Dar nu, nu cred ca exista nici un risc in cazul de fata.

| FlaviusDinu a răspuns (pentru sofisis):

Pai am inteles ca acei spermatozoizi pot ramane de la o eventuala ejaculare de dinainte.

| sofisis a răspuns (pentru FlaviusDinu):

Pai si ce legatura are cu faptul ca erai virgin? Nu ai ejaculat niciodata in viata ta?

| FlaviusDinu a răspuns (pentru sofisis):

Nu are legatura si nici n am spus asta. Daca erai mai atent/ă am spus ca nu am avut o ejaculare recenta. Nu inseamna ca nu am avut niciodata. Era ideea de posibilitatea de a ramane pe teava

| sofisis a răspuns (pentru FlaviusDinu):

"dar eu nu am mai avut contact sexual. Deci sansele sa fie spermatozoizi pe teava sunt 0. " Asta ai spus.

| vasilicamarioana a răspuns:

Ca sa te liniștești cumpără un test de sarcina mâine și pune o sa îl faca

| FlaviusDinu a răspuns (pentru vasilicamarioana):

Trebuie sa astept o saptamana sau doua cred. Nu merge direct.

| Madaxo97 a răspuns (pentru FlaviusDinu):

3 saptamani de la contactul sexual pentru a avea un rezultat corect testul