| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua! Care sunt simptomele aparute din cauza implantarii spermatozoidului?
Dupa cate zile apar aceste simptome?
Dupa cate zile se face testul de sarcina?
Daca inainte cu 7 zile de venirea menstruatiei s-a petrecut conceptia, exista posibilitatea ca menstruatia sa mai vina?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista simptom la implantarea ovulului fecundat.
Lipsa menstruatiei este primul semn de gravidie.
Greturile, starile de voma si durerile pelviene pot apare doar la unele femei gravide, nu la toate.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu exista niciun simptom la implantarea spermatozoidului, doar sangerarea de implantare care poate sa lipsească, nu e mereu prezentă, sau poate fi neobservata pentru ca sunt doar cateva picături de sânge.
Testul de sarcina se face la 21 zile de la contactul sexual
Daca cu 7 zile înainte de menstruatie are loc act sexual, si se prinde sarcina, menstruatia poate întârzia sau sa nu mai vină deloc, deși sunt cazuri si de femei care au avut menstruatie primele 2, 3 luni de sarcină

| FlaviusDinu a răspuns (pentru Madaxo97):

Acestea sunt cazuri rare in care sa vina in timpul sarcinii?

| Madaxo97 a răspuns (pentru FlaviusDinu):

Da, cazuri mai rare