| Mihaela200000 a întrebat:

Bună ziua!
Daca Am făcut sex in zilele de ovulație pentru a rămâne însărcinată, asta fiind in zilele 15, 16,17,18,19 cam la cat timp pot face analiza beta hcg sa aflu daca sunt?
De pe 15 am ovulat

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Testul de sarcina (din urina) se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexual, facut cu prima urina de dimineata.

testul de sarcina (din sange) se poate face DUPA 14 zile de la ultima partida sexuala, analiza de sange facuta la orice cabinet medical de analize.

2 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Cel mai devreme pe 27. Trebuie sa ai minim 6-7 zile de la implantare. Iti tin pumnii sa ai bebe ❤

| Mihaela200000 explică (pentru Robert2526):

Doamne ajută, mulțumesc mult