| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune discutii cu prietena de a o determina sa se deschida cu tine?

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Nu exista o lista anume! Cheia tuturor discutiilor.k ea sa se simta inteleasa de tine si ajutata! indiferent de problema care o are, fie k o gresit fie k nu, trebuie ajutata, nu trebuie criticata sau judecata! ii ridici moralul, ii vb frumos, ii repeti k o intelegi, k da asa-i. dupa 1 zi 2. te interesezi de ea.buh cum esti? ti-o mai trecut? esti ok? las k trece tot. fetele asta vor.implicare a baietilor in viata lor! ele vor atentie, pe cineva care sa-l intereseze cat de putin de viata ei, de ea! si cand un baiat deja-i acolo trup si suflet langa ea.at sa fie sigur k-i pe drumu cel bun! fara indoiala!

2 răspunsuri:
| PinkNightmare a răspuns:

Discutii mai intime,care sa va apropie,incearca sa deschizi o discutie care sa o sensibilizeze(nu stiu ce o sensibilizeaza pe ea pentru ca nu o cunosc) natura, poezia, muzica clasica etc. sau pur si simplu incearca sa ii spui ca o iubesti sa te dschizi tu primul in fata ei exprimandu ti liber sentimentele fata de ea si apoi asteapta ca si ea la randul ei sa se deschida si sa iti zica din inima ce simte pentru tine.

| AmelyRain a răspuns:

Despre prieteni comuni, sau si mai si de a barfi o persoana pe care amandoi nu o suferiti