| alky13 a întrebat:

Cat de usor va este sa intrati intr-o conversatie cu o fata pe care nu o cunoasteti pe Facebook? Cum va faceti curaj sa o abordati?

4 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Foarte greu. Din să zicem - 5000 de tipe de pe Facebook, jumatate sunt genul ăla de femei fără nimic special, tipele alea care doar imita ceea ce cred ele că vor bărbații. Alea de le vezi prin clasa a 9-a cu poșetă la școală și unghii cu gel. Le știi, nu? Mi-e greață, nu aș fi cu una din aia nici de mi-ar împlini câte 3 dorințe în fiecare zi. Respectiv nu o să-i dau niciodată mesaj pe Facebook, se vede de la o poștă că e genul.
Au mai rămas jumatate. Din 50%, 35% nu-mi plac fizic. Am zis 35% ca să nu zici că sunt îngâmfat. Dar aici sunt oricum subiectiv, nu-mi plac tipele alea gen - model pe Instagram-, nu ma atrage nimic la ele.
Mai avem 15%. La astea să zicem că ajung pe profil. 5% zboară pentru că au prea multe poze gen "pofta noua", 5% pentru că undeva in istoria vietii lor sau chiar la copertă au un status din ăla de om fără creier gen "Nu ma suporti? Ia-ti un scaun si asteapta sa-mi pese", 2% au botic iar 2% distribuie poze de la pagini precum "rizi de mori".
Si mai avem 1%, dar cu încă câteva figuri de care nu-mi amintesc acum, in tipe ar ramane cam 1 din 5000, care evident că nu-mi răspunde la mesaj, pentru că e prea pro astă și ea răspunde doar la "Buna, ce faci".
#maibineagatamlabiserica

| OldSoul a răspuns:

Sunt prea dubios sa le abordez pe Facebook rolling on the floor

| Subsemnatul123 a răspuns:

Nu fac asta. De fapt am facut asta odata dar era o fata pe care am cunoscut-o pe Counter Strike. In rest inca sunt un ratat, n-o sa pot baga niciodata primul o femeie in seama.

| Adriana5 a răspuns:

Foarte usor:-), daca imi place persoana la aspect fizic fară frică nu mă mănâncă nimeni o abordez si gata. mult succes