| KiaraHoney a întrebat:

Ce inseamna sa fii profund si sa iubesti in profunzime?

5 răspunsuri:
| Gabitza a răspuns:

Pff. din punctul meu de vedere este cea mai grea intrebare pe care am vazut-o pana acum pe TPU! Fiecare iubeste in felul lui! happy Sa iubesti in profunzime... sa simti ca intr-adevar ti-ai gasit alesul/ aleasa, sa simti ca merita sa risti totul, sa simti ca i te poti dedica trup si suflet, sa simti ca merita sa imparti absolut totul cu el/ea. Dar, pentru a simti toate aceste lucruri trebuie sa iti cunosti sufletul pereche. Nu poti simti decat pentru o singura persoana toate lucrurile astea si ce e cel mai important este ca doar o data in viata poti simti lucrurile astea! happy

| sagetator a răspuns:

Daca "IubEstI" deja, inseamna ca sentimentul e sincer si profund. Dragostea inseamna sa respiri, sa speri, sa ierti. sa iubesti. Timpul se scurge ca o ploaie de vise si nu face altceva, decat sa adanceasca iubirea ce o porti cuiva. Alaturi de acea persoana te simti complet împlinita si fericita. Iubirea iti da viata…! si asta te face sa fii mai buna, mai frumoasa, mai intelegatoare. Asta inseamna sa iubesti profund, in opinia mea, si asta as vrea sa gasesc la o fata...si in mod sigur ma va iubi profund.

| Ambiguitate a răspuns:

Hmm, sa fii profund si sa iubesti in profunzime, uite iti zic o piatra de pe sufletul meu si tu decizi daca e raspunsul la intrebarea ta, acum 2 ani am cunoscut o fata simpla nu printesa din poveste nici o urata dar cu un suflet bun, pe atuncea.
Am aflat ca are un copil cu altcineva, ea avea 12 ani parca i-am zis ca nu e o problema iubesc copii si nu ma deranjeaza de ce zice lumea.
Am trecut prin multe cu ea, oamenii se uitau urat la noi ziceau ca e copilul meu si mult mai multe chestii, am iubit-o 2 ani de zile si inca o iubesc, insa roata s-a schimbat si asa zisul "tatal" copilului s-a intors si ne-am despartit.
Am tinut legatura chiar daca ne-am despartit, dar pe zi ce trecea tot mai mult al iubea pe el, chiar daca am stat 2 ani de zile cu copilul ala si l-am crescut ca pe copilul meu, si nu in ultimul rand l-am iubit ca si cum ar fi al meu, dar ea tot nu da importanta si a uitat ceea ce am facut pentru ea, si ma face sa sufar chiar si in ziua de azi.
Da acum voi va ganditi da e foarte bine ca sunt impreuna ca na e tatal copilului si trebuie sa fie o familie si nu stiu ce, dar ea nu se gandeste ca ala a fost plecat 2 ani de zile din tara si un telefon nu a dat sa intrebe ce face copilul.
Am iubit-o si inca o iubesc si ea nu vede ceea ce am facut pentru ea si doare dar suferinta e mai buna in tacere...

| cocoju25 a răspuns (pentru Ambiguitate):

Ai mare dreptate in cea ce zici! Imi pare foarte rau ca ai trecut prin toate asteasad

| arrmaghedon a răspuns:

Cand eram scoala generala nu doream decat o femeie cu tzatze mari.
In liceu m-am intalnit cu o femeie cu tzatze mari, dar lipsea pasiunea.
La sfarsitul liceului m-am intalnit cu o fata si pasiunea nu mai lipsea, dar era prea colerica. Totul era o urgenta si plangea tot timpul. Am decis ca am nevoie de o femeie ceva mai stabila.
Am gasit apoi o fata foarte stabila, dar era plictisitoare. Nu prea o interesa nimic. Ulterior am gasit una neplictisitoare, dar nu putea tine ritmul cu ea.
Am cautat una ambitioasa. Dupa facultate am gasit o femeie ambitioasa si m-am casatorit cu ea. Era atat de ambitioasa incat a divortat si mi-a luat totul.
Acum tot ce vreau este o femeie cu tzatze mari