| genifar45 a întrebat:

Ce propuneti sa fac? Am aflat ca fratele meu mai mic e homo...are 11 ani si l-am intrebat daca ii plac baietii..si am purtat o conversație cu el (pentru ca l-am surprins intr0o noapte uitându-se la niste lucruri) si a spus ca ii plac...a spus ca ii plac si femeile(el uitându-se doar la cele cu muchii extrem de mari) dar mai mult barbatii...ce ar trebui sa fac? I-am promis ca nu le voi spune parintilor si si-a pus increderea in mine...
Mulțumesc anticipat! happy

15 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu stiu laughing) Probabil o sa-ti devina cea mai buna prietena laughing)

Eu sunt impotriva acestor persoane, el inca e mic, nu stie ce vrea si slava Domnului, in tara asta inca mai suntem normali din punct de vedere sexual, eu zic sa-l ajuti cu fetele, adica deocamdata-i mic, dar sa inceapa sa vorbeasca cu ele, peste un an, doi sa incerce sa-si faca o prietene... E cel mai bine.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ce baietel smecher, rade de tine laughing)

| RAY a răspuns:

La varsta aia cum de stie frate asta?

| mihai69 a răspuns:

La vârsta lui, e greu de spus dacă are deja o orientare sexuală clară și bine definită. Și oricum, majoritatea oamenilor sunt (într-o proporție mai mare sau mai mică) bisexuali (vezi studiile lui Kinsey). Așadar, numai timpul va stabili de ce parte a baricadei va sta. Iar dacă îi înșeli încrederea și le spui părinților, ar fi cel mai prost lucru pe care l-ai putea face.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dificila situatia... Cred ca e bine sa ii pastrezi secretul.
Cat despre 'gusturile' lui... Nu putem sti ce e in capul lui, inca e cam mic pentru atractie sexuala, dar ar trebui sa nu mai vada materiale porno, mai ales cu barbati.

| Drimmero a răspuns:

E cam trist, deja de la 11 ani sa se nasca o pasiune pentru baieti... Dar nu cred ca este ceva concret, poate ii va veni mintea la cap mai incolo.

| LoveSleep a răspuns:

Are 11 ani laughing
Nici nu știe ce vorbește, lasă-l.

| R0R0 a răspuns:

Nu e cam tanar ca sa stie asta?
Cand va mai creste, incearca sa il pui in compania unor fete ca sa vezi cum reactioneaza.
Nu cred ca trebuie sa le spui parintilor. Nu inca. Poate isi va reveni la normal

| Oana92 a răspuns:

E destul de mic pentru a fi sigur ca e gay. Singurul lucru pe care trebuie sa il faci este sa ii pastezi secretul. A avut incredere in tine, nu il trada! Are dreptul de a decide singur cand vrea sa mai spuna cuiva, nu e treaba ta sa spui mai departe. Fi alaturi de el si atat happy

| VelaJohnny a răspuns:

I s-a deformat...cum sa zic, la varsta asta copii ajung in perioada in care tind sa se maturizeze sexual si afectiv. Si in perioada asta esti foarte atras de persoane, siiii daca ai vizionat filme interzise minorilor stimulezi partea sexuala si incepi sa ai fantezii laughing si na...la copii mintea e mai usor de corupt, nefiind coapta, asa ca poate din curiozitate s-a uitat la gay si uite ce a ajuns, un homosexual. Daca el nu-si doreste sa se schimbe si isi hraneste mintea cu prostii de genu n-o sa-l schimbi niciodata. Poate, poate cand mai creste o sa-si dea seama de astea, numai sa nu intre intr-un grup de prieteni gay ca e prins in tampenia asta forever. Cu oamenii normali devine normal, „Cine umbla cu inteleptii devine intelept"

| genifar45 explică:

Bruh..eu cred ca am sa le spun partintilor...adica plm..eu am incercat sa vad ce e in mintea lui...m.am prefacut ca il inteleg si am incercat cat de cat sa il conving sa vorbeasca cu ei...dar avand in vedere ca si mie mi-a spus cu greu lucrurile astea...nu sunt in putere sa ii dau un sfat.L.am intrebat de ce nu vrea sa discute cu ei, iar el pur si simplu a raspuns ca il va face bou sau idiot si ca vor rade de el...iar eu i.am explicat ca nu se va intampla una ca asta.

| PisicaMalefica a răspuns:

Sa fii acolo pentru el si in caz ca afla parintii sa fii de partea lui, poate chiar sa ii ajuti pe parintii tai sa accepte sexualitatea fratelui tau. 11 ani nu e o varsta prea mica pentru ati da ce iti place si ce nu.

| lookt13 a răspuns:

Daca chiar se agraveaza (am avut o situatie de genul si baiatul era mai mic si au fost la doctor cu el ) trebuie sa ii arti cum se simte un vagin si sa vada femei dezbracate ( pustiul care l-am vazut eu e nu prieten si are 8 ani)

| Andreea1234567mari a răspuns:

Inca este mic... nu stie ce ii place sau nu... lasa-l sa creasca mai mare... si sa fi alaturi de el, sa ii zici uite ce fata frumoasa, cum ti se pare, etc...sa incerci sa ii arati ca fetele sunt mai frumoase... si eu am un amic asa...