| Andraandruta123 a întrebat:

Daca prietenul meu mi-a băgat 1 deget doua, dar nu a curs sânge sau ceva, dar dupa m-a durut 5 sec, asta înseamnă ca mi-am pierdut virginitatea?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca sunteti imaturi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inca, dar daca mai baga degetele in pasarica iti poate rupe himenul si s-a dus pe veci "virginitatea ta".

In plus, ai toate sansele sa faci infectie vaginala, fiindca nu-i normal sa bagi mainile murdare acolo, ca risti sa te zgarie sau sa introduce cine stie ce bacterie si poti avea probleme de sanatate.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Violleta2022):

Poate baiatul s-a spalat pe maini inainte. Nu cred ca a venit de pe santier si s-a apucat de degetit pasarica laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Poate in imaginatia ta, dar poate nu si in realitate.

| Miruna333 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Daca nu s-a spalat pana la cot ca doctorii, nu se pune laughing) asta in imaginatia Violetei

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Miruna333):

Da laughing. Problema ei e ca e prea obsedata de control si de a poseda adevarul( adevarul ei ). Atat de mult incat nu sta sa verifice daca chiar e corect 100% ce a spus sau daca se poate aplica in viata reala ceea ce zice. Ea traieste in lumea ei si se crede mare doamna.

| mihai69 a răspuns:

N-ai pierdut nimic.

| Emilian65 a răspuns:

Nu. Virginitatea, atât la fete cât și la băieți, se pierde un urma unui act sexual vaginal.

| Miruna333 a răspuns:

Virginitatea are legatura cu primul act sexual. Poate sa iti bage cate degete vrea, tot virgina esti.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Miruna333):

Teoretic da, practic nu

| bogdanbucur a răspuns:

Ma uit la cateva raspunsuri pe care le-ai primit. mi se face rau.

DE UNDE ATI INVATAT ATATEA CA VREAU SI EU SA STIU laughing)) CA MOR PROST SI LUCRURILE ASTEA NU LE CUNOSC.

Raspunsul la intrebarea ta incepe cu o intrebare pentru tine.

Ce reprezinta virginitatea pentru tine?

1. Daca te referi la simpla membrana numita himen, atunci exista posibilitatea ca aceasta sa se rupa chiar si de la mersul pe bicicleta nu doar de la faptul ca iti introduce prietenul tau un deget sau 5 sau chiar actul in sine.

2. Daca te referi la actul in sine, contact intre penis si vagin atunci poti spune "" ca a fost prima data pentru tine "",
DAR MA REPET HIMENUL IN SINE SE POATE RUPE CU MULT TIMP INAINTE FARA CA MACAR SA ITI DAI SEAMA DIN FOARTE MULTE CAUZE.

3. Ca si rezumat,,, virginitatea este doar ceva moral daca intelegi atat tu cat si idioti de ti-au mai raspuns la intrebare. este doar moral pentru a putea spune la un moment dat ca x este prima persoana din viata ta cu care ai facut sex/dragoste etc.
In rest sunt foarte multe fete care sunt duse la ginecolog si respectivul observa ca himenul nu este prezent, insa aceasta nu a fost rupt in urma unui contact sexual ci este saracu de mult timp.