| anonim_4396 a întrebat:

Daca un baiat pe care nu-l stiai inainte si acum esti cu el in clasa si se comporta cu tine de parca te-ar sti de mult,inseamna ceva? Nu ne atingem,doar ne privim,radem unul la altul,mai vorbim pe facebook,uneori mai mult, alteori nu tsim ce sa vorbim.Ne trimitem si pupicei,ma intreab acum iese in anumite poza pentru ca il intereseaza parerea mea(citez),ma face frumoasa indirect,ma conduce impreuna cu un prieten de-al lui acasa,"ca sa afle unde stau", .....credeti ca e ceva,eu asa cred,ca ma place Daca e prea tmid sa imi spuna asta ce sa fac? cum sa ii arat ca il plac, sa ma apropii de el.Intr-o seara m-a intrebat iar daca ma duce acasa si de data aceea fara acel prieten,cu care merge mereu, insa eu i-am zis"stai sa vina si ea(o colega)" si atunci s-a intors si a plecat si prietenul lui. Cred ca de atunci ne-am indepartat sau doar asa cred eu.Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Da, clar te place. Ar fi trebuit sa il lasi sa te conduca numai el. Ai putea sa ii propui asta. Cand sunteti numai voi doi ai putea sa te lipesti usor de el. Daca e foarte timid, ai putea sa il inviti sa iti faca o declaratie happy Intreaba-l daca crede ca arati bine, dupa care il poti intreba cat de mult te place happy

| Lulalalu a răspuns (pentru SkyPilot):

Mi-a zis ca sunt frumoasa, insa indirect

| Lulalalu a răspuns (pentru SkyPilot):

Cum? Ma duc si ii spun"Ma duci acasa?" "Mergem impreuna?" Daca face cum am facut eu?

| SkyPilot a răspuns (pentru Lulalalu):

Iti asumi un risc happy

| SkyPilot a răspuns (pentru Lulalalu):

Nu cred ca l-ai pierdut dintr-atat. Si nu cred ca va face cum ai facut tu. Daca e atat de orgolios incat sa plateasca dinte pentru dinte, mai bine renunti. Eu as crede insa ca va aprecia sansa care I se ofera.

| SkyPilot a răspuns (pentru Lulalalu):

M-am mai gandit: "imi pare rau ca m-am grabit data trecuta sa o invit pe X. Am putea sa mai facem o incercare?"

| Lulalalu a răspuns (pentru SkyPilot):

laughing)))))))))))Multumesc

| SkyPilot a răspuns (pentru Lulalalu):

Ai putea incerca sa il provoci sa-ti faca o declaratie cand sunteti singuri. Ceva gen "M-am gandit ca poate ai ceva sa-mi spui si chiar as fi interesata" happy

| Lulalalu a răspuns (pentru SkyPilot):

Mda.........nu stiu, nu ma mai condus, nu prea am mai vb, nu stiu ce s-a intamplat, ce este

| SkyPilot a răspuns (pentru Lulalalu):

Poate l-ai descurajat. La varsta voastra, daca fata ma respingea de 2-3 ori nu mai insistam. As zice sa-i dai si tu lui un semn pozitiv. Cel mai rau este sa ii dai impresia ca te joci cu el gen una calda una rece.

16 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te iubeste chiar daca l-ai ranit in orgoliul lui, cat despre aceasta racirea a sentimentelor s-ar putea sa fie doar o simpla banuiala de-a ta.Ca sa te convingi si sa elucidezi aceasta enigma te sfatuiesc sa-i propui sa te conduca poate pentru ultima data pana acasa deoarece ai ceva sa-i comunici.La despartire sa-i dai un pupic pe obraz, va intelege ceea ce ai dorit sa-i comunici.

| Emilian65 a răspuns:

El vroia sa te conduca acasa, singur. Poate vroia sa-ti spuna ca vrea o relatie cu tine. Ai gresit, fa in asa fel incat recucereste-l!

| grab a răspuns:

Nu se astepta sa il refuzi, s-a suparat putin. daca tii la el incearca sa reiei cu zambete si vorbe frumoase si daca te invita din nou nu il mai refuza happy dificile mai sunteti, OMG!

| Andreutza098 a răspuns:

Bună!
Fii mai îndrăzneață!: )
Întreabă-l tu dacă merge acasă, discută cît mai intens pe teme ce îl interesează deoarece așa îi poți stîrni interesul pentru că-și va da seama că aveți interese comune și-l vei interesa în mod special. Eu consider că deja te simpatizează, arată-i și tu acest lucru dar indirect, adică vorbind frumos cu el, zîmbindu-i, sărindu-i în ajutor de fiecare dată cînd poți etc. știi tu: )
Baftă!winking

| rebiik a răspuns:

Nu il refuza cand te intreaba ceva, pentru ca asa il vei pierde si va durea al naibii de rau! El sigur te place, ca doar de asta te duce acasa si e asa apropiat de tine!

| Lulalalu a răspuns (pentru rebiik):

Daca l-am pierdut deja?