| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu am orgasm?thinking Eu cu prietenul meu avem o viata sexuala activa.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Of!
O viata sexuala activa nu presupune si aparitia orgasmului. Vreau sa spun ca nu ajunge sa faci sex ca sa ajungi la orgasm.
Sunt femei care,toata viata lor,nu au ajuns niciodata la orgasm!
Orgasmul incepe in creier si se termina intre picioare,ar fi o definitie bruta si foarte pe scurt.
In primul rand trebuie sa fii concentrata NUMAI la ceea ce faci(nu sa te gandesti la lista de cumparaturi sau uite o pata pe perete!),sa intelegi si sa simti ce se intampla cu organismul tau si sa fii fericita ca i se intampla exact ce i se intampla.
Pe urma,asta nu ajunge,trebuie si pozitia si starea de excitatie sa fie atat de bune incat sa ajungi acolo unde doresti,respectiv la orgasm.
Intrebi cu o teribila nonsalanta de ce nu ajungi la orgasm,de parca esti suparata ca s-au terminat rosiile la piata!
Nu e obligatoriu,la orgasm se ajunge dupa ce capeti o anumita experienta,dupa ce te rodezi ca pereche,dupa ce va cunoasteti unul celuilalt nu numai corpul ci si sufletul!
Ceea ce ti-am scris desi pare greu de facut,este, de fapt, foarte simplu.Si,daca vei reusi o data, vei reusi mereu.
Mult noroc!

| Pisoiul a răspuns:

Mhhh poate fi de la lipsa de hormoni incearca sa iti faci timp in a consulta un medic ginecolog.El iti poate spune de ce nu ai orgasm. Daca ai o viata sanatoasa nu ai cum sa nu ai.In orice caz consulta un medic ginecolog.

| Dark_8275 a răspuns:

Nu e vb de ginecolog de nimic prietenul tau nu stie sa te excite asta e tot pentru a face dragoste nu tine doar de datul din fund trebuie facut din inimina si frumos pentru ai crea femei un orgasm frumos