| Daandrei2976 a întrebat:

De ce nu imi curge sperma atunci cand ma masturbez? Ma masturbez uneori cand mi se scoală sau cand ma uit la filme, p.s am 13 ani.

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru că nu ai. Esti cam mic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta ta ma jucam cu mingea in curte, copii nebuni ce sunteti.

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericit daca nu te-ai mai masturba deloc si nu te- ai mai uita la filme porno, iti murdaresc sufletul, mintea.

| doctorandus a răspuns (pentru ania):

Lyman Stone scriind pentru revista evanghelică Christianity Today a declarat că „Bărbații protestanți care merg des la biserică sunt practic singurii bărbați din SUA care rezistă față de norma culturală de a folosi pornografie în mod frecvent."

Stone, Lyman (26 iunie 2019). Harrell, Daniel M., ed. „Conservative Protestant Men Are Still Resisting Porn". Christianity Today. Carol Stream, Illinois. ISSN 0009-5753. Arhivat din original la 27 iunie 2019. Accesat în 31 iulie 2021. "By contrast, Protestant men today who attend church regularly are basically the only men in America still resisting the cultural norm of regularized pornography use."

| Violleta2022 a răspuns:

Fiidnca esti inca micut, iar sistemul tau reporducator nu este suficient dezvoltat incat sa produca sperma.
Ai mare grija sa nu strici cucul, daca il freci prea mult, sau sa nu iesi cu sange.

| mihai69 a răspuns:

Orgasm ai?

| Emilian65 a răspuns:

Nu curge sperma pentru ca esti prea mic pentru a produce sperma. Asteapta inca vreo doi ani pentru a putea a curge sperma cand te masturbezi.

| CIaudiu a răspuns:

Inca n-ai sperma, mai asteapta si continua s-o faci.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

13 ani și tu te uiți la "filme"? Am trăit s-o aud și pe asta! laughing
Ești prea mic pentru porno și masturbare, normal că nu ai spermă.

| Adolf8 a răspuns:

Încă nu ți s-a format, dar ar fi bine să discuți cu tatăl tău! Nu toată lumea e la fel, eu la vârsta ta aveam.