| VacutzaRoscata a întrebat:

De ce pe majoritatea baietilor[cam toti]ii intereseaza doar fizicul la o fata si isi aleg o prietena doar dupa felul in care arata?straight face
funda love struck

Răspuns Câştigător
| GuitarGirl123 a răspuns:

Pentru ca pe acestia ii intereseaza doar imaginea lor asupra lumii. vor sa iasa in evidenta printr-o prietena "super buna". niciodata un baiat care isi alege iubita dupa acest criteriu nu va fi un baiat de calitatewinking

24 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De prost simt ce au sunt cu smecheriile in cap si la altceva nu stie sa se uite.

| CoquineNoire a răspuns:

întreabă-ți mai bine tăurașul, sau e plecat la coridă?

| MMihai a răspuns:

Asta să o crezi tu!

| TeoPT a răspuns:

De ce pe majoritatea fetelor [cam toate] le intereseaza doar fizicul la un baiat si isi aleg un iubit doar dupa felul cum arata?straight face

funda :X

| TeoPT a răspuns:

@Vacutza
Nu mai generaliza. Am generalizat si eu ca sa vad cum te simti. Si ai comentat...Acum sper ca intelegi cum m-am simtit eu cand ti-am citit intrebarea. Baietii despre care vorbesti tu in intrebare sunt golani ieftini de cartier, nu e vina mea ca tu ai avut parte doar de baieti de genul ala. Poate daca ai cauta baieti si in alta parte in afara de coltul blocului sau cluburi, ai gasi si baieti mai normali. Cam la fel si cu fetele. Exista fete fitoase carora le pasa doar de fizic, de portofelul baiatului etc. Si fete normale.
In concluzie, nu mai generaliza.
Bafta

| Anet a răspuns:

Aici nu e vorba de baieti, e si de fete.Cred ca majoritatea dintre noi se uita si la aspectul fizic,desi toata lumea zice:"vai pentru mine conteaza doar sufletul, nu si cum arata x".De multe ori ca sa ajungi sa cunosti pe cineva, te uiti prima data la ceea ce vezi si de multe ori descoperi cate ceva din personalitatea acelui om doar privindu-i ambalajul.Adevarul e ca ne simtim mai bine daca avem langa noi o persoana frumoasa si pentru care simtim o anumita atractie.Ce se intampla in cazul in care aceasta atractie nu mai exista se poate observa usor la unele din cuplurile casatorite de nu stiu cati ani de exemplu, unde intr-o mare masura orice alta persoana e considerata mai atragatoare decat partenerul de viata.In ceea ce priveste intrebarea ta, nu cred ca exista un baiat care sa isi aleaga prietena strict pentru aspectul fizic, sau daca exista nu e o relatie care sa functioneze oricum.

| Alex0194 a răspuns:

Fizicul e primul element ca e primul vazut dar sa stii ca poate cineva sa-si schimbe opinia daca ajunge sa o cunoasca pe respectiva si chiar sa fie cu ea daca ii place felul ei, fie ea si baba cloanta... ma rog nu chiar asa trebuie sa arte totusi macar cat de cat ok dara no sa iasa printul cu bestia laughing

| Rebecca a răspuns:

Si tu ai putea sa traiesti cu cineva care iti displace fizic. Pentru ca primul lucru pe care il observi, e exteriorul... Ca sa ajungi sa cunosti pe cineva trebuie sa te atraga fizic. Tu ai sta cu un baiat care arata ca draq?

| Timmotey a răspuns:

Baieti iubesc mult aspectul fizic nu interiorul fetei dar greseszc mult uitandu-se la mama ce siliconata e aia dar asta e ca sa fii placuta de baieti trebuie sa arati bine asa li se scoala lorlaughing putini sunt cei care se uita si la interior...

| VacutzaRoscata explică:

7h30 aici nu e chiar asa, sunt multe fete care sunt cu baieti urati rau de tot dar care au un caracter frumos, si am fost si eu in situatia aceasta dar nah
recunosc si ca exista fete care umbla numai dupa cocalari cu bani dar nu sunt chiar atat de disperate ca baietii straight face

| ionika17 a răspuns:

Dar fetele de ce sunt doar pe interes si ii intereseaza doar banii si aspectul fizic, si umbla doar cu cocalarii, si cu toti ratatii? Poti sa imi raspunzi la aceasta intrebare?

| Agentulx a răspuns:

Astaaa...Desi sunt foarte cam tinerel: 16 ani cred ca am trecut peste chestia asta.Imi tot placeau tipe care aratau foarte bine si eram innebunit dupa ele dar cand deschideau pliscu teroare...Conteaza mai mult interioru modul cum gandeste, daca tine la tine cu adevarat, iti e fidela si mai apoi daca arata nu stiu cum. Daca e sa fie si frumoasa e fata perfecta n-e casatorim laughing.

| Nymphetamine a răspuns:

Pentru ca's niste dobitoci. happy

| UnZambetTeRog a răspuns:

Pentru ca pentru majoritatea baietilor este o mandrie sa aiba o prietena "buna". Atunci cand unul din preitenii lui zic " ce buna e prietena ta" se simt mandri. Si de asta.Dar desigur sunt baieti care tin cont de suflet.

| Joker1958 a răspuns:

Pentru ca un baiat se simtebn daca prietena lui e f fumoasa si "buna" mai ales daca o vor multi dar ea e cu el...mie asta imi place, oricum conteaza si creierul capoate sa fie ea buna da daca e parasuta degeaba.stai linistita cand vor dori sa se casatoreasca se vor uita si la caracter acum e doar distractie toti baietii se gandesc la sex (si fetele)

| Mirel_8882 a răspuns:

E vorba de atractie!

| noescape a răspuns:

Pentru ca la prima vedere asta conteaza.Crezi ca o "halca de carne" ce se uita in 53252 directii atrage atentia intr-un mod placut?

| Fetitza_9736 a răspuns:

La inceput ii atrage fizicul, e primul lucru care se vede. Apoi se uita si la insucirile de caracter.

| BADBUNNYaruncacubanii a răspuns:

Pai nu stiu exact, dar iti dau parerea mea personala ca baiat. daca tu nu esti chiar asa frumoasa, dar esti "buna", vezi tu, aici deja gandesc cu alt cap, ar trebui sa intelegi, sau tie ca fata nu iti plac baietii sexy? bye

| andreeakenthigh a răspuns:

Pai thinking le place frumosul, cauta ceva bun, cauta sa i`o traga, sa fie cat mai buna, etc...
da, e dureros pentru cele care nu arata chiar bine, dar asta e. daca esti frumoasa, bucura`te doar :X

| anonim1 a răspuns:

Nu chiar toti baietii is asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce pe majoritatea fetelor (cam toate) le intereseaza doar portofelul la un baiat si isi aleg un prieten doar dupa cat de plin este portfelul?
Funda love struck.

E fix la fel, daca intelegi ce vreau eu sa ironizezwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@7h30 love struck foarte, foarte bine zis love struck, ai un zece de la mine! (mă rog, un folositor și inteligent că nu există note pentru răspunsuri).
@Vacutza, la fel cum nu sunt toate fetele la fel, așa și băieții. Sunt unele ca Monica Columbeanu sau altele care-și iubesc sincer partenerii. Sunt unii băieți care vor doar să-și bată joc sau să întrețină relații sexuale ori care nu văd dincolo de masca de fard, neinteresându-i inteligența. E adevărat, contează și fizicul deși ăsta se strică în timp, dar lansează o atracție pentru persoana respectivă.

| Dylau13 a răspuns:

Le aleg pe acelea deoarece sunt superficiali...las ca va veni si randul tauwinking