| oAaaNaa a întrebat:

Din ce cauza credeti ca sunt produse majoritatea despartirile?
1.nepotrivire de caracter.
2.inselat.
etc.spuneti voi.

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Exista multe cauze.
Daca exista o nepotrivire de caracter atunci se despart dupa putin timp cand observa asta.
Daca unul dintre parteneri inseala relatia e deja dusa.
Certurile prea dese duc la o cearta mare terminata cu despartirea.
Lipsa banilor si certuri din cauza asta in cazul oamenilor casatoriti.
Daca unul minte atunci celalalt se simte ranit si relatia nu mai merge.
Sunt multe motive, dar privind in jur vad doar relatii de 2-3 luni si nimic serios, eu sunt adepta unor relatii de lunga durata

15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Interesul financiar si el nu are bani, nu se descurca in pat sau nu e satisfacuta de marimea sculei ori scandal in relatie si batai.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lipsa respectului, comunicarea și trădarea sentimentelor.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Din cauza geloziei in primul rand urmata de lipsa de incredere si nepotrivire de caracter

evenso
| evenso a răspuns:

Din cauza ca de cele mai multe ori relatia se bazeaza doar pe sex si atractie fizica.

| Alexandru0007 a răspuns:

Sunt mai multe cauze, bani, nepotrivire, maritat, copii..etc

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.In general se cam despart de nepotrivire de caracter.Nu le convine ceva sau ii suparao anumita chestie la acea persoana.

| Oana92 a răspuns:

Lipsa de comunicare si frustarea datorata unor nepotriviri in pat...

| AlbaAura a răspuns:

Sunt n motive. Exact cum ai spus si tu.Inselat,nepotrivire de caracter,neincredere, tentatii fel de fel, rutina, plictis, etc.

| Isabella95 a răspuns:

Gelozia e motivul principal iar aceasta gelozie are ca radacina neincrederea!

Răspuns utilizator avertizat
| Smile3 a răspuns:

Gelozia si orgoliul!

| Syaaa a răspuns:

Eu cred asa:
- din neincredere.
- certuri care pot indeparta persoana iubita si nu prea se va mai simti atras[a] de tine.
- uneori din cauza parintilor [ la minori].
- din cauza geloziei.
- din cauza teamei de a nu o/ il pierde.
- din cauza celor ce se baga ma refer la : cocalari si pitipoance ce nu stau bine pe curul lor.
-prietenii falsi care iar se baga.
- unele gesturi/comportamente ce poate nu-i convin celuilalt.
- monotonia
S.a.m.d!

| cicika a răspuns:

CRED CA CHIAR MULTE DINTRE ELE SUNT CAUZATE CA unul dintre partener inseala si nu este serios..deaceea si se produc despartirile dar si din cauza nepotrivirii de caracter dar din cauza asta de la inceput te desparti... asa ca ramine inselatul!

| adriann31 a răspuns:

Pentru acumulare de experienta

| EhceruAnele a răspuns:

Eu cred ca majoritatea se despart din cauza ca nu au incredere unul in altul si astfel se incep a sfadi ajungind pina la despartire...