| Dobrogea a întrebat:

Este ok la prima întâlnire un buchet de trandafiri roșii?

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Mi-a zis o gagica odata pe vremuri, ca nu e bine sa-i duci flori la inceputul intalnirii, pentru ca e nevoita sa stea cu ele in mana pe toata durata evenimentului. Mai bine ii duci o cutie cu ciocolatele, ceva, ca sa nu zica "ia uite si nesimtitu' asta, a venit cu mana goala!", iar apoi, cand v-oti plimba sau ce program oi avea tu in minte, sa faci sa para ca o intamplare trecerea pe langa un loc unde se vand flori...si ca un gest spontan, sa-i cumperi acel trandafir rosu sau ce-oi vrea tu. Poate eventual o intrebi ce flori ii plac.winking

| Octavian81 a răspuns (pentru wildthing):

Asta e ideal, ca in filme. Dar viata bate viziunea regizorului de film. Intotdeauna!

| Dobrogea explică (pentru wildthing):

Pai eu i le țin, am eu grijă de ele, nu trebuie să le țină ea

| Ofiintă a răspuns:

Este ok dacă simți să faci asta.
Nu este ceva greșit.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Parerea mea este sa nu exagerezi. Eu nu as duce nimic la prima intalnire dar daca vrei neaparat, poti lua un singur fir de trandafir.

| sierra1 a răspuns:

E mai mult decât ok, e ideal!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu. Dacă e prima, nu știi ce va fi în continuare.

| Drimmero a răspuns:

La prima intalnire nu duci flori, cadouri, nimic. Nu va cunoasteti, abia de atunci vedeti daca sunteti pe aceeasi unda si daca vor mai exista intalniri, vei parea disperat daca duci ceva de la prima intalnire si se vor gandi ca vrei cumva sa le cumperi cu asta sau vrei sa obtii ceva.

| Werrich a răspuns:

"Te poti rezuma la un trandafir. Cei mai multi se rezuma la oferirea unei flori, de obicei un trandafir. Un buchet de flori il oferi cand esti deja intr-o relatie de mai mult timp."
Alte idei: esarfa, cutie de bomboane.
https://www.juliana.ro/cadou-pentru-prima-intalnire/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred că unul este suficient.

| CassiusAlexander a răspuns:

Mi se pare cam extra. La prima întâlnire nici nu sunteți încă împreună. Sau doar de puțin timp.