| anonim_4396 a întrebat:

Heeiii:* SE poate menstruatie in timpul sarcinii?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Se poate, se intampla dar mai rar

| yellowalien a răspuns:

Da, există destule cazuri, însă majoritatea prezintă modificări destul de semnificative ale consistenţei, culorii, cantităţii. Practic nu e o menstră propriu-zisă, ci o sângerare vaginală care coincide ca perioadă cu ciclul normal.

| Adry05 a răspuns:

Nu e posibil. happy

| Alexutsa_2737 a răspuns:

In unele cazuri se poate, dar sunt foarte rare si daca ai menstruatie nu este de loc bine deoarece copilul o sa aiba problemewinking

| Oana92 a răspuns:

Nu este menstruatie, este sangerare vaginala cauzata de sarcina(implantarea embrionului, etc).
difera de mentruatie prin cantitate, culoare, lipsa SPM

| croissant a răspuns:

Buna NU se poate.Toata lumea a auzit de menstruatia peste sarcina. Multe femei pot experimenta episoade de sangerari vaginale in timpul sarcinii. Sangerarile vaginale sunt mai comune in timpul primului trimestru de sarcina (30% dintre femei au sangerari in aceasta perioada). Desi considerabil mai putine femei au sangerari in trimestrul al doilea si al treilea, acest lucru nu este chiar atat de neobisnuit. Desi aceste sangerari pot semana cu menstruatia, ele sunt de fapt cu totul altceva.De ce nu poti avea menstruatie in sarcina? Menstruatia este cauzata de ciclul menstrual. In timpul ciclului menstrual corpul tau produce hormoni ce transmit semnale organelor tale reproducatoare sa. Sper ca te-am ajutat! Succes!

| R9kitty a răspuns (pentru croissant):

Multumeschappy dar e vreo diferenta intre acele sangerari si menstruatie?

| croissant a răspuns (pentru R9kitty):

Da.

| R9kitty a răspuns (pentru croissant):

Aceea fiiind?

| BuGz a răspuns:

Nu sunt sigur thinking

| Stephh a răspuns:

NU se poate

| Leptosome a răspuns:

Nu, din cate stiu atunci cand esti insarcinata se opreste.

| Psihopeișăn a răspuns:

Doar pentru dobitoci