| Andreea259811 a întrebat:

Hei am si eu o nelamurire
Luna trecuta am avut CM pe 23 luna asta la fel.
Pe data de 4 Aprilie am facut un test de sarcina si a iesit pozitiv, pe 7 Aprilie am facut unul digital tot pozitiv a iesit... Ieri am facut alt test si la fel a iesit astazi inca unul digital si tot pozitiv e... Avand in vedere ca am ciclu ????
Am efectuat primul test de sarcina pentru ca am avut de doua ori ciclu in aceeasi luna.
Eu sunt in Anglia si medicii de aici au spus ca e spotting, dar e prea mult cantitativ dupa parerea mea.
Va rog sa ma ajutati cu orice sfat
"TOATE TESTELE DE SARCINA ERAU CLEARBLUE SI NU ERAU EXPIRATE " Va multumesc

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca in mod logic si normal este cu totul imposibil sa existe in acelasi timp cele 2 stari cu totul antagonice si anume sarcina dar si sangerarea menstruala, pentru a fi obtinut raspunsul care sa fie garantat absolut sigur prin cheltuiala minima posibila, va trebui sa te prezinti la un laborator de analize medicale pentru a fi efectuat testul de sarcina beta-hCG. Rezultatul acestui tip de test de sarcina de fiecare data este cert, valid, valabil si corect in proportie de peste 98-99% si in plus valoarea care este obtinuta se compara cu un tabel si se stabileste care este varsta sarcinii in saptamani. Rezultatul testului de sarcina beta-hCG este cerut si recunoscut de orice medic ginecolog. Multa sanatate!

| JoKKeRClan a răspuns:

Daca nu ai vrut sa ai copil de ce nu a folosi prezervativ sau sa iei tu pastial de a doua zi....succes vei fi mamica!

| Andreea259811 explică (pentru JoKKeRClan):

Chestia e ca eu si sotul meu ne dorim, dar schimbarile hormonale ce au loc ma sperie si aici nu pot face prea multe nici macar un test de sange pentru ca doctorii spun avand in vedere ca am acel "spotting" nu e necesar un test de sange si sa mai astept vreo 10 saptamani?

| Andreea259811 explică (pentru Andreea259811):

Azi am sunat GB ea a spus ca un test de sange nu il poate face si sa astept 10 saptamani, adica daca eu sunt in situatia asta de vreo 4 sa mai stau inca 6 si vedem ce se va intampla! A spus ca duce e spotting-ul trece sa sun la clinica sau la 111 pentru mai multe informatii

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Andreea259811):

Testul de sarcina beta-hCG este efectuat intr-un laborator de analize medicale pe o proba de sange, deci este efectuat in laborator exact la fe ca orice alta analiza medicala. Testul de sarcina beta-hCG NU este efectuat de medicul ginecolog. Ai primit un raspuns cu totul aiuritor in privinta faptului ca ea NU iti poate face testul respectiv. Dca doresti sa faci testarea te prezinti la un laborator de analize medicale platesti contravaloarea analizei si in 24-48 de ore primesti rezultatul.