| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU :*. De ceva timp vorbesc cu un baiat si el da semne ca m-ar place. Aseara i-am zis ca il plac si mi-a raspuns ":-s si eu ce pot sa fac.:p". Apoi s-a schimbat total de fata cum era... Apoi mi-a trimis un mesaj ca daca as fi desteapta as stii cum sa-l fac sa uite. Ce sa uite? Faptul ca`l plac? E aiurea, dar totusi, chiar daca sentimentul nu e reciproc, eu vreau sa ramanem prieteni. Ce sfaturi imi dati? :-s

Răspuns Câştigător
| AlexxaX a răspuns:

Cred ca s-a schimbat la sfatul unui prieten de-al lui care iti este dusman sau ceva de genul asta. Sau poate si-a dat seama ca de fapt nu te place, dar este posibil ca si tu sa-i fi inteles gresit "semnalele"... Asa cum ai spus tu, baiatul da semne ca te-ar place, dar gandeste-te ca e posibil si sa nu. Mai bine nu vorbiti o vreme si daca el vrea sa fiti prieteni sau iubiti va veni singur la tine. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| babydools a răspuns (pentru AlexxaX):

Nu e corect ce zici... poate baiatu` incearca sa uite o fost prietena, posibil nu avem de unde sa stim incearca sa stai in preajma lui mai rar si o sa te caute daca tine la tine :*:*:* kiss

| OneStory a răspuns (pentru AlexxaX):

Prieteni comuni..nu prea avem. Si da, mi-am propus sa nu`i mai zic nimic, daca vbeste el cu mine bine, daca nu.iar bine:-s. Nu trebuie sa murim in fundul nimanui, dar ma simt atat de naspa. :-s

| AlexxaX a răspuns (pentru OneStory):

Crede-ma, stiu cum e...Dar vei vedea ca pana la urma totul va fi okwinking

6 răspunsuri:
| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

În principiu nu trebuia să îi spui tu că îl placi
Poate a vrut să te facă să nu mai faci greșeli din astea și ți-a atras atenția.

| anonim5491 a răspuns:

Probabil si-a dat seama ca nu te plk dar crede-ma nu trebuie sa suferi pentru asta chiar daca il plk cu timpul totul va fi uitat stii lumea o jungla plina de animale....toti asteapta la fiecare colt sa gaseasc cea mai usoara prada bafta funda?

| babydools a răspuns:

Incearca sa ti distanta ca timpul le vindeca pe toate :* uita-l daca, consideri ca nu te merita nu merita nimeni sa suferi dupa el.love struck fundita?>big grin