| anonimusss56 a întrebat:

Hei TPU, in urma cu 4 ani, un baiat m.a placut, insa eu nu il placea, si acum 3 ani, am inceput sa il plac, insa nu stiu daca el inca ma place, eu inca il plac foarte mult, i.am zis ca il plac, dar dupa mi s.a facut rusine si i.am zis ca a fost doar o provocare si nu simt nimic pentru el, colegii cred ca si.au dat seama ca eu inca il plac, insa eu neg totul pentru ca imi este foarte rusine sa recunosc, am iesit o data cu el afara, doar noi doi, el m.a chemat, si ne.am plimbat si am vorbit mai multe, mi.a zis ca nu ii vine sa creada ca in urma cu cativa ani ne placeam aproape reciproc, si acum nu mai simtim nimic unul pentru celalalt, eu mi.am bagat capul in pamant,si m.a intrebat daca inca mai simt ceva pt el, i.am zis ca nu,imi era prea rusine sa recunosc, si imi scrie pe pe chat, si vrea sa vorbim mult* asta cred* dar cu alte fete * colege* vorbeste cmai mult, de ex cu o colega, i.a pus porecla* iubi* si vorbesc non stop, si mie imi scrie foarte rar, dar si cand imi scrie, incepe subiecte,ma cheama la film, afara, si parca nu ar vrea sa mai terminam discutia, si cu colega aceea nu ies impreuna afara, sau sa o cheme undeva. m.a chemat la pizza a zis " cand incepem scoala, vrei sa iesim noi doi la pizza si la un suc ceva ( si daca vrei poti sa chemi si pe altcineva)", se comporta ca si cum m.ar placea, dar ca pe o prietena, si nu stiu ce sa cred, va rog sa ma ajutati, nu stiu ce sa fac, sa ii zic ca il plac? dar daca el nu ma place si stricam proetenia? ce fac? hel

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand o sa incetezi sa te mai joci cu el, o sa te ia si in serios, pana atunci te trateaza ca pe o amica de duzina.

| corbulalbrosu a răspuns:

Accepta invitatiile lui si nu te mai rusina. Daca vei proceda in continuare la fel bineinteles ca si manifestarile de atractie ale lui fata de persoana ta vor scadea pana la disparitie. Iti doresc sa manifesti mai mult curaj sau chiar tupeu. Succes!

| neutrino a răspuns:

Zi-i mai repede, nu ai ce prietenie sa strici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi vine sa cred ce citesc aici. Exact asata mi s-a intampalt si mie cu o fata si exact in aceeasi perioada. Fata respectiva a facut acelasi lucru, mi-a spus ca ma place, apoi mi-a spus ca a fost doar o provocare si ca nu simte nimic pentu mine. Cel mai bine este sa lasi orgoliul la o parte si sa-i spui baiatului tot adevarul. La inceput va fi putin ranit si se va intrista, dar dupa aceea va aprecia foarte mult gestul tau, iar daca inca mai are sentimente pentru tine, cu siguranta veti fii impreuna. Daca nu mai are sentimente pentru tine, cu siguranta faptul ca i-ai spus adevarul, chiar daca atat de tarziu, va face ca el sa te aprecieze mai mult si asta va spori sansele voastre de a fi impreuna, prin prisma faptului ca el va incepe sa te placa, dovedindu-i astfel ca te-ai schimbat si esti dispusa sa lasi orgoliul de-o parte. Avand in vedere ca povestea ta este atat de asemanatoare si in aceeasi perioada cu a mea, iti spun sincer ca eu as putea ierta-o pe fata respectiva si ca am putea fii chiar impreuna daca chiar s-ar schimba in bine si m-ar aprecia mai mult!