| anonim_4396 a întrebat:

Hello!
Vin cu o întrebare, cred ca pentru femei mai mult.

Considerati ca autostimularea sexuala asa zisa "masturbare" in cazul femeilor, daca o practica frecvent, gen măcar o data pe zi sau o data la 2 zile, poate afecta dorința sexuala cu partenerul?

Precizez o femeie care inca nu sta in aceeasi casa cu partenerul, se vad maxim de 2 ori pe săptămână (contact fizic).

Deci, poate fi negativ într-un cuplu?
Sa existe sentiment de vinovăție?
Normal in relația intima cu partenerul totul este perfect, ce este drept, e mai greu din partea mea sa ma excit mai mult si ma întreb daca masturbarea sa fie problema pentru care ma excit mai greu vis a vis de partener fiindcă o data "saturata" ajung mai greu in punctul de finish.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt 2 tipuri de simulari total diferite.
Masturbarea se face de obicei pe clitoris, pana se ajunge la un orgasm clitoridan iar sexul cu un partner sexual se face in vagin, putand sa se obtina un orgasm clitoridian, care este mult mai intens si placut fata de cel clitoridan, numai daca parterenuld e sex este capabil sa-i provoace femeii un asemenea orgasm.

De ce sa existe sentimet de vinovatie?
Cand masturbarea si simularea organelor sexuale este normala, naturala si benefica?

Imi pare ra sa-ti spun, dar relatia asta sexuala cu partnerul de sex este departe de a fii perfecta, odata ce a dovedit ca nu este capabil sa-ti provoace un orgasm vaginal si te lasa neterminata, fiindca barbatul ori nu are anatomic un penis "adevarat", ori termina mult prea repede, nepasandu-i ca te lasa neterminata ori pur si simplu nu este capabil sa inteleaga ca nu te-a satisfacut, chiar daca el a terminat.

| Hypefox a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu ma lasa neterminata, ati înțeles total pe dos.
La fiecare act termin numai ca imi ia o durata mai lunga de timp sa fiu excitata, gândindu-mă daca masturbarea este cauza excitarii mai greu.
Daca masturbarea ar putea fi un factor pentru care poate in momentul in care fac sex cu partenerul, ma excit greu la început.
Bine ca pe lângă asta poate fi si faptul ca încă am retineri, mici complexe, ma gândesc mult si nu ma las dusa de val din prima.
Totul depinde si de mintea femeii

| Hypefox a răspuns (pentru Violleta2022):

Si tin sa precizez ca nu toate femeile pot avea un orgasm vaginal doar din penetrare. Unele da dar in general femeile ori au un orgasm mix, clitoridian si vaginal ori poate chiar deloc caci într-o privința aveți dreptate, unii bărbati sunt egoiști si se gândesc doar la ei si spre norocul meu bărbatul meu se gândește sa-mi fie doar mie bine.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hypefox):

Chair nu-i nevoie sa-mi explici mie asa ceva, maia les cand tu esti aia cu dileme in ale sexului si satisfactiei, fiindca sunt femeie maritata de foarte multi ani si am experimentat orgasmele, aasa ca ia d einvata ca-ti ridne bine sa-ti educi barbatul, ca sa-ti produca orgasme vaginale, fara sa fie preocupat doar de cucul lui.
cum femeia se excita mai greu si ajunge la irgasm vaginal dupa 10 chiar 20 de minute de sex, te sfatuiesc sa-i ceri barbatului sa inceapa intai cu tine, sa-ti faca un preludiu foarte bun obtinand inati un orgasm clitodirian si apio sa intre vaginal, ca sa simti si tu placere si sa poti ajunge la oragasm, mai ales cand el se termina atat de repete si te lasa nesatisfacuta.

| LoveSleep a răspuns:

Da, masturbarea e problema pentru care nu te exciti suficient. Mai exact, filmele porno sunt motivul.

Pentru ca ce ai tu acolo e diversitate si control. La sex, iti lipsesc ambele. In plus, e dopamina pe care o primesti constanta din asta, care devine din ce in ce mai putina pe masura ce continui.

| VelicanEmilia a răspuns:

Masturbarea in exces poate avea efecte negative. O femeie/un barbat care o practica mereu nu va mai simti nevoia sa o faca cu partenerul/a si nici nu va mai avea parte de acea placere intensa cum ar fi obișnuit.

| Adina5 a răspuns:

Nu, dar am scris un scenariu de film.

Titlu: "2023 Cabana Blestemată a Plăcerii"

Introducere:
Un grup de prieteni se pregătește să petreacă un weekend de distracție și aventură la o cabană în pădure. Nu își dau seama încă că cabana ascunde un secret întunecat și o putere misterioasă care îi va transforma într-un joc mortal de supraviețuire și plăcere interzisă.

Actul 1:
Prietenii ajung la cabană și încep să se bucure de atmosfera rustica și de frumusețea naturii. Ei nu știu încă că în fiecare noapte, cabana devine locul unui joc mortificator și erotizant, care îi transformă pe toți cei prezenți în niște creaturi dornice de sex și de ucidere.

Actul 2:
În timp ce se relaxau la un foc de tabără, unul dintre prieteni descoperă o cărți veche și misterioasă într-un colț al cabanei. După ce o deschide și o citește, o putere stranie și sexuală începe să ia controlul asupra lui, transformându-l într-un personaj crud și agresiv.

Actul 3:
În noaptea următoare, jocul se declanșează și toți prietenii sunt prinși în el. Ei trebuie să se supună unor reguli ciudate și să treacă prin mai multe probe erotice și periculoase pentru a supraviețui. Unii dintre ei încep să se teamă că nu vor supraviețui jocului, în timp ce alții se bucură din plin de plăcerile interzise și de dorințele lor sexuale.

Actul 4:
În timp ce jocul se apropie de sfârșit, prietenii încep să se întrebe cine sau ce controlează cabana și jocul mortal. Ei descoperă că în spatele jocului se află un demon puternic, care își hrănește puterea din dorințele sexuale ale oamenilor. Acum, ei trebuie să se unească și să lupte împotriva demonului, înainte ca acesta să-i transforme pe toți în sclavi ai dorințelor sale sexuale.

Final:
După o luptă epuizantă, prietenii reușesc să învingă demonul și să elibereze cabana de blestemul plăcerii interzise. Cu toate acestea, ei rămân cu amintirea experienței lor șocante și își promit că nu vor mai căuta niciodată asemenea plăceri periculoase și interzise.