| auroraa a întrebat:

Heywinking Deci de un timp imi pare ca m-am indragostit de un baiat, e cu 3 ani mai mare ca mine si suntem dintr-un liceu, am vorbit citeva ori cu el pe net si avem multe interese comune, insa atunci mie deja imi placea de el, apoi cind il vedeam la scoala doar ma salutam cu el si prietenii lui in rest eram muta! aveam emotii si nu puteam vorbi... o prietena de-a mea mai indrazneata a vorbit c-un prieten de-a lui si a facut asa ca miine e posibil sa iesim toti patru in oras (eu, iubirea mea, prietena mea, prietenul lui) am impresia ca ma voi simti mai bine asa insa prietenul lui a aflat ca eu il simpatizez si a zic, wa ce tare miine voi avea de ce sa ma rid, in fine, i-am cerut nr de tel si mi l-a dat, deci miine daca se primeste sa iesim, cum sa ma comport? ce sa-i zic, sunt foarte glumeti acesti baieti iar el e foarte deosebit, dati-mi niste sfaturi :* funda

3 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Nu sunt glumeti, doar ca te iau la misto! Au vazut ca i-ai cerut numarul,ca iti place de el si se distreaza pe seama voastra! Nu mai fi naiva! Si nu mai fi tu cea care face primul pas! Unui baiat nu ii place asta. baietilor le plac fetele timide la locul lor, nu cele inddraznete. Baietiilor le plac fetele indraznete doar cand vor sa obtina ceva, pentru ca stiu ca o sa primeasca. Tu nu trebuie sa fi asa. Fa in asa fel incat sa fi mereu in avantaj. dar fi smechera. trebuie sa stii cand sa actionezi! Si la intalnire cand iesiti in oras, lasa-l pe el sa vezi cum se comporta cu tine. Dar pentru inceput era bine daca va intalneati cumva doar voi 2, nu sa vorbiti pe mess. Asa va cunosteati mai bine, si iti dadeai seama daca te place sau nu. Bafta :*:*:*:*

| Zeus0204 a răspuns (pentru LaLaLaLoveAlex):

Gresesti laughing nu tuturor baietilor le place... laughing)

| NoMoreRegrets a răspuns:

Offf laughing sad Fi mai indiferenta. Lasa-l pe el sa faca primul pas. Daca chiar ii place de tine si vrea sa va cunoasteti mai bine te va cauta el. Dragoste cu forta nu se poate. Bafta mainewinking