| sufletdeing3r a întrebat:

Hey fetelor voi cum reactionati cand iubitul va da o palma din vina voastra?

Răspuns Câştigător
| Gahbryella a răspuns:

Clar l.as parasi pentru ca orice greseala ai face bataia nu e o solutie si daca ar tine la tine nu ar face asta si ar incerca sa iti explice ca ai gresit si ca nu ar trebui sa se mai intample...cu cat tine mai mult la tine cu atat o sa se comporte mai frumos!

18 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mi s-a intamplat niciodata si sunt destul de sigura ca nu mi se va intampla niciodata. Orice as gresi, sunt om, nu animal si pot fi corectata cu vorba, nu agresata. Sunt convinsa ca nici un barbat normal nu m-ar bate si ca nici nu as comite vreodata o crima atat de grava incat sa fiu batuta.

| mona a răspuns:

Chiar daca e vina mea nu cred ca are dreptul sa imi de a o palma, m-as desparti de el pentru ca cine da o palma, o va da si pe a doua

| h3r a răspuns (pentru mona):

Așa e peste tot, ai dreptate Mona.

| Roxana121 a răspuns:

Depinde de situatie. Faza e ca daca a dat odata, va urma numarul.
Si nu deloc ok asa.
Tu te amuzezi pe seama asta, adica nu vezi nici un deranj.
Cea-i facut de te-a lovit?

| sufletdeing3r explică (pentru Roxana121):

Roxana eu sunt baiatul! Vroiam sa vad ce parere aveti despre o asemea situatie si nu am dat niciodata intr-o fata. Mersi!

| Sam_Alexandru_1983 a răspuns (pentru Roxana121):

Bună. Dar nu înțeleg răspunsul, atât timp cât exista "depinde" Porma ai scris ce e adevărat. Prima palma poate dura 1 luna, sau 10 ani. Dar a doua cu siguranță va urma mai repede sau mai târziu, "depinde"

| anonimul a răspuns:

Daca a dat in tine inseamna ca in acel moment pentru el tu nu mai existai.in acel moment a crezut ca relatia voastra s-a terminat si ca nu o sa te poata ierta.
asta e singurul motiv pentru care un baiat care te iubeste CU ADEVARAT ar da in tine.in rest inseamna ca asa e el.un violent de care trebuie sa te desparti imediat.
eu zic ca orice ai facut tu el a gresit si mai mult lovindute. daca vrei sa va impacati trebuie sa-i spui ca asta a fost prima is ultima data cand a facut asa cevawinking.

| lindsay a răspuns:

Wow, o palma. Pai daca eu nu l-am tratat deloc asa, nimic nu-i da lui dreptul sa o faca. In concluzie, indiferent ce i-as fi facut, ca l-as fi inselat ca l-as fi injurat ca l-as fi criticat sau ma rog. daca eu nu l-am atins in acest fel vreodata, poate sa-si caute pe alta.
Trebuie sa stii cand sa spui stop si care e limita pentru tine. Inainte de iubire si dragoste si inimioare si a pune pe altul pe primul loc trebuie sa ai respect de sine si sa realizezi ca in viata asta daca tu nu ai grija de tine, nimeni nu o sa aiba!

| simonamaria a răspuns:

Ne da o palma? clar numai apuca sa o dea pe a doua! cum adica sa dea in iubita lui in loc sa o protejeze si sa o apere? ok ai gresit tu dar asta nu e mo de a reactiona.acum iti da o palma, maine mai multe si apoi batai direct.renunta!

| GirlLăvHell a răspuns:

Pai nu conteaza din vina cui ti-a dat o palma, important e ca nu trebuia sa faca asta orice ai fi facut trebuia sa discute civilizat nu sa se comporte ca un nesimtit... nu trebuie sa ai vreo legatura cu astfel de oameni josnici.Rupe legatura cu el cat mai repede, a dat o data si o sa mai dea daca nu te desparti de el...

| princess87 a răspuns:

Un baiat nu trebuie sa dea intr-o fata indiferent de motiv

| MissDelevingne a răspuns:

Ala nu-i mai iubit.

| h3r a răspuns:

Un animal lovește o femeie din 2 motive: ori din cauza infidelității, ori din cauza prostiei lui! Ăla nu e nici măcar om, cel mai probabil un bețiv incult, fără pic de educație și respect!

Și apropo, aia care înșeală nu merită nici măcar o palmă.

| Oana92 a răspuns:

In primul rand acel individ nu e barbat ci e o bestie. INDIFERENT de motiv un barbat nu are dreptul sa loveasca o femeie!

Daca prietenul meu ar face asa ceva cu siguranta as pune punct relatie. Si daca mai are ghinionul sa-mi fi lasat si vreo urma m-as duce la iml si la politie!

NICIODATA sa nu accepti un astfel de tratament! Meriti ceva mai bun de atat!

| Konata a răspuns:

Nu mi s-a intamplat si nici nu mi-se va intampla pentru ca nu i-asi permite si daca da naiba in el si isi permite, ma despart de el.

Răspuns utilizator avertizat
| anonima1995 a răspuns:

Il parasesc! Oricat de mult l-as iubi, nu pot fi cu cineva care da in mine. Daca imi da azi o palma ca l-am enervat cu ceva si maine fac o greseala mai mare, ce face? ma umple de sange? Un barbat care da intr-o femeie nu e barbat, e un gunoi.

| andri22 a răspuns:

Pai nu stiu deocamdata nu mi s-a intamplat asa ceva dar nu miar conveni de ce sa dea in mine poate ca nu a fost vina mea si a gresit el!