| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

Hey lume, voi atunci cand primiti o invitatie de nunta si vedeti ca numele barbatului este trecut primul cum reactionati? Daca e pus numele barbatului primul inseamna ca femeia in familia aia este considerata inferioara?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu cand primesc o invitatie la nunta, ma uit la data ca sa stiu cand trebuie a plec din tara. Ordinea numelor nu ma intereseaza.

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

N-am auzit de o astfel de relevanta, dar probabil e locala treaba.

| Hammurabi a răspuns:

Păi de ce?
Dacă e trecut numele femeii primul, atunci bărbatul e considerat inferior?
Sau cum ar trebui să facă? laughing

| VerginicăVacăGrasă explică (pentru Hammurabi):

Nu reusesc nici cum sa ma adun, nu stiu frate o colega zice ca barbatul trebuie sa lase femeia sa isi puna numele prima ca asa e frumos

| Hammurabi a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Atunci, probabil are vreo relevanță.
Poate ține de tradiții.
Ca băiatul să fie "cavaler", iar în cadrul evenimentului ăstuia, să fie cel care "protejează" soția, lăsându-i locul favorit chiar și pe cartonul ăla de invitație.

| ionur a răspuns:

-_-