| source a întrebat:

In leg cu intrebarea mea anterioara http://www.TPU.ro/......si-suntem/ tipa am vazut ca s-a despartit de tot de tip, nu prea par sanse de impacare, astazi m-am intalnit cu ea ne-am plimbat cu ea, mi-a spus ca vrea sa se puna cu tip ca sa-l faca pe fostul` gelos:-?; sa-i zic ce simt pentru ea ca nu vrea sa o pierd; nu stiu daca stia dat seama ca o plac; e mai mult cu gandu la fostul cum sa-l faca sa sufere si alte chesti de genu asta; mersi pentru orice parere sau sfat imi dati cel mai bun primeste funda

Răspuns Câştigător
| DaddySGirl a răspuns:

Sa incepem cu inceputul:daca vrea sa-l faca gelos, e clar ca inca mai simte ceva pentru el.Cat de putin, dar tine la el inca. Daca il place pe el inca, nu inseamna ca nu te place si pe tine.Noi fetele ne indragostim de mai multi baieti(cel putin eu si multe altele). Trebuie sa afli daca ea te place,pentru ca daca te considera doar prieten se schimba treaba.
Mai e o posibilitate,si anume:ea poate sa nu-l placa pe fostul si sa-ti fi zis tie de o anume idila ca sa te faca sa te bagi cu ea. Oricum,ce pierzi daca o intrebi?
Intr-adevar, e posibil ca ea sa doreasca doar sa-l faca pe fostul gelos, apoi sa te lase si sa se impace cu el.Sansele sunt 50%-50%.
Iti recomand sa-i spui ca tu o placi intr-adevar,sau,daca nu ai curajul necesar fa-o sa-si dea seama ca o vrei ca partnera.Fa-i multe complimente,gen:amuzanta,adorabila, printesa mica, etc.Noi fetele murim dupa chestiile astea si bag mana in foc ca si ea de asemenea.
Bafta Johnny!
PS:Nu pot numi „printesa mica" tocmai compliment, dar eu ma topesc dupa asta!

3 răspunsuri:
| gya_5588 a răspuns:

Sfatuieste-o sa nu se arunce in relatie cu alt tip doar ca sa-l faca gelos pe fostul.Nu o sa-i aduca nimic bun.
Fii in continuare alaturi de ea, da-i mici semnale, sprijin-o si nu o mai lasa sa se impace cu fostul.Cred ca nici nu-l iubea si mai sta cu el fiindca s-a obisnuit cu relatia aia. Daca l-ar fi iubit, nu mai era virgina dupa un an jumatate.Imi place ca nu s-a aruncat cu capul inainte chiar daca a avut o relatie asa lunga, ai langa tine o fata valoroasa.
Intalneste-te cu ea cat de des poti, sarut-o pe obraji atat la sosire cat si la plecare si fa-o sa-l uite pe fostul.

| source explică:

Avetzi dreptate, vroiam sa aud si niste pareri de la fete, pana la ura o sa ast momentul potrivit ca sa-i spun ca m-am atasat de ea thinking

| DaddySGirl a răspuns:

Multumesc pentru apreciere, Johnny!