| viatafrumoasadartrista a întrebat:

Oare de ce am facut asta?
Ne-am impacat dupa multe, multe certuri, seara urmatoare, ca nebuna m-am culcat cu el sad Dimineata imi zice ca poate vom avea un copil, iar am ramas socata (avand 20 de ani) va da-ti seama, eu crezand ca nu a ejaculat in mine, urmatoarea zi l-am cautat la telefon, dar nimic, l-am cautat acasa la el nimic, l-am cautat peste tot, nimic sad Acum sunt insarcinata in 4 luni, cand eram insarcinata in 2 saptamani, m-am dus sa fac avort, dar pur si simplu nu m-a lasat inima crying! Acum e mult prea tarziu! Nu stiu ce sa fac, plang des crying Chiar nu stiu sad Un sfat va rog!

Răspuns Câştigător
| selena_2212 a răspuns:

Un nenorocit, s-a razbunat, asa a considerat el ca se poate razbuna pe tineoh go on Dar uite ca viata aceasta va oferit un copilas, un copil ce-i va cere explicatii daca nu se va interesa de el! Sfatul meu e sa-l mai cauti, sa incercati sa vorbiti, sa-i explici ca odata cu tine va deveni si el parinte si are aceleasi responsabilitati! In cazul in care nu va fi interesat, lasa-l, nu-l mai lua in seama. tot viata il va pedepsi! N-are rost sa plangi! Hey, mobilizeaza-te, fii cu piciorusele pe pamant si gandeste-te la sufletul caruia ii vei da viata! El nu are nicio vina! Trebuie sa-l nasti, sa-l ingrijesti, sa-l educi, sa-l iubesti, sa-l sprijini si el te va rasplati cu zambete, mangaieri, vorbe dulci... el, va deveni lumina ochilor tai! Iar tot ce ti se-ntampla acum.e doar un rau spre bine! Ai grija de u, de sanatatea ta sau mai bine zis, ai grija de u si de ingerasul din burtica ta!

9 răspunsuri:
| MissL a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa mergi la un psiholog.serios
Oricum incearca sa privesti partea buna, un copil e ca o binecuvantare:*

| IleanaConsaZeAnA a răspuns:

Off, viata asta imi pare chiar foarte rau de tine! Stii, eu am doar 18 ani si sunt insarcinata, dar la mine macar iubitul meu e de acord sa-l pastram, eu zic sa-l mai cauti, si daca nu-l gasesti vei naste acest ingeras, imi pare rau ca va trai fara tata dar asta e tu ii vei fi si mama si tata! happy

| LittleandLiars a răspuns:

Ai gresit ...nu poti da inapoi...si nici prin cap sa iti treaca Doamne Fereste sa faci avort.Un copil e o Binecuvanatare e un ingeras care iti face ziua mai buna.Ai sa vezi cand vei naste te vei simti cea mai fericita persoana de pe pamant pentru ca acum ai pentru ce sa traiesti nu mai conteaza trecutul traieste prezentul happy

| LittleandLiars a răspuns:

Sau daca nu poti intretine copilul da'l unei familii care are nevoie desi nu cred ca te va lasa inima big grin

| DjTactumare a răspuns:

Nu stii unde locuieste? mergi la el acasa si spune-i cum sta treaba

| youaremyecstasy a răspuns:

O sa ai un bebe:X! un bebe al tau,doar al tau. bucura'te:Xdaca chiar simti nevoia sa ii zici lucruri in fata, incearca sa'l gasesti, dar eu zic ca un astfel de om nu merita efotrulsad.Te pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa il lasi naiba de tampit, a considerat ca te poate ine legat de el doar cu un copil, asta e realitatea.
Am patit-o si eu, din fericire eu nu eram insarcinata.
Da tipu, vai ca ai ramas insarcinata, vai si iaras vai.
Ca nu ne despartim, ca o sa crestem copilul, ca o sa il tina mama lui, si intr'o zi i'am zis'o direct : " Mai du'te la mata sa iti mai dea lapte ca inca nu esti intreg. "

Copilul l'ai pastrat, a fost o decizie frumoasa.
Banuiesc ca esti ca mine, genu de fata care vrea nunta la 25 si copii la 26-30.
Oricum o sa vezi ca totu va fi bine.

| SweetDog a răspuns:

Pai eu sunt copil am 10 ani si te-as sfatui sa nu eziti eu o ajut pe mama la multe treburi si te va ajuta si el la treburi fii fericita sa ti-l binecuvanteze Dumnezeu!

| Gabytza_2059 a răspuns:

Normal ar fi sa isi asume responsabilitatea.ce sa zic.imi pare rau de tine.tu trebuie sa fi tare si sa ai grija singura si de copilas si de tine.Gandestete ca sunt care au 16 ani si patesc asemenea chestii.macar u ai 20.Fii tare!