| anonim_4396 a întrebat:

Oare,in Romania, mai exista femei cuminti care sa accepte sa cunoasca un barbat asa cum ar trebui? Am observat ca la majoritatea femeilor trebuie sa treci mai intai testul "sub asternuturi",la cate de lunga o ai,la cat de priceput esti,la cate si si mai cate. Inteleg ca barbatii sau,ma rog,unii barbati sunt obsedati dupa sex. Uite ca si eu sunt barbat,si eu fac,dar nu cu oricine. Dar ar trebui ca inainte de rupt cutetul,partenerii sa se cunoasca un pic,sa vada "se potrivesc?" Mai nou partenerii isi zambesc reciproc si oau,s-au indragistit si gata : sex. Adevarat ca mai exista DRAGOSTE LA PRIMA VEDERE,dar aceasta este precum eclipsa. Aparitie rara,dar cand apare... Este fenomen. Mi s-a intamplat sa ma indragostesc la prima vedere,dar regret ca am bagat din prima noapte veverita la ghinda. Si,ce sa vezi? trecatoar, nimic stabil pentru ca in 3 ani cat am fost impreuna atat am rupt cotetul pana ne-am plictisit. 3 ani? Destui,dar asta pentru ca cel mai probabil am trecut testul saltelei din prima noapte.

Unde mai este romantismul? Unde sunt femeile de altadata? Si nu numai la Romania ma refer. In general ma refer pentru ca tipa cu care am fost trei ani traieste in Statele Unite. Crescuta acolo,dar parinti romani. Si ma cam indoiesc despre "dragostea" ei. Mai repede cred ca se indragostise de altceva. Stiti voi. Eu adevarat ca am pus botul,dar ce sa mai zic! Barbatii prosti au de suferit.

Deci sa nu credeti ca pe alte continente exista minti mai luminate.

Acum, daca tot am pus paie, care aprinde bricheta?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dar la biserica ai incercat fete din astea cuminti si virgine? Ca cele cu mintea dupa s... nu prea dau pe la biserica, deci, este usor sa le deosebesti pe ale cuminti si cu mintea la maritis intai si apoi la sex, de alea de se inchina la discoteca si umbla dupa barbati.
binneteles ca sunt multe, baiul este ca nu le vezi tu, ca-s sfioase, naive, umbla modest imbracat si dupa cum am spus, nu prea frecevnteaza barurile si nici discotecile.
Cauta-le duminica la biserica si o sa vezi cate sunt!

| T0T a răspuns (pentru Violleta2022):

Decât să te alegi cu una care pupă cadavre și care poate ajunge în situația asta

https://www.youtube.com/watch?v=ZjcTUKFT050

Mai bine una de prin cluburi care știi că măcar e un pic mai destupată. Și uite că ajungem la vorba "Nu judeca cartea după copertă".

| LoveSleep a răspuns (pentru Violleta2022):

Tanti Gretta, ce faceți? La ce biserică sunt fetele alea de care ziceți? Că m-aș duce și eu.

| Violleta2022 a răspuns (pentru LoveSleep):

Anul asta cand am fost in tara am vazut duminica la biserica atat in Bucuretsi cat si in provincie, o gramada de fete de liceu, stand in biserica la predica de duminica. Categorci daca te scoli duminica imineata si mergi la biserica le vei vedea si tu, dar numai daca te duci de la ora 8, ca la 10 lume apleaca acasa si nu mai vezi decat mosi si babe, de raman la barfit la colt de biserica.

| xAle a răspuns (pentru Violleta2022):

N-o sa fie decat babe

| Violleta2022 a răspuns (pentru xAle):

Daca te duci la sat la tine, probabil ca sunt numai babe, dar in orasele mari, am vazut cu ochii mei, o gramada de adolescente!

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Eu; da' am uitat unde-am pus-o... (no pun intended)winking
Eu cred că e foarte greu să poți forma un cuplu de tipul „hapilly ever after". Viața e grea și ne schimbă, și cel mai adesea, nu în bine.

| T0T a răspuns:

Și ce legătură are țara? Peste tot e la fel din punctul ăsta de vedere, nici nu aveam altă impresie. Păi aici e și vina ta, că ai fost cum ai zis tu de bărbați. Dragoste la prima vedere nu există, ci doar atracție fizică. Dacă nu îi cunoști caracterul te arunci ca prostul dar degeaba. Oricum 3 ani nu e puțin, dar văd că mai degrabă ai evidențiat cotețul deci îmi imaginez ce fel de relație ai avut. Nici tu nu ai pus accent pe romantisme ci mai mult pe coteț deci ai o mare parte din vină, te-ai ales cu ce ai meritat.

| Ecaterina2016 a răspuns:

Tu vrei o fata cuminte cu privirea in pământ supusa sa te spele calce și sa te beep când vrei tu. Femeile astea niște nenorocite vor numai castravetele tău laughing)
mai ai putin sin zici ca te simți abuzat!
Te faci călugăr staret sau cum se numeste si iti faci haremul tău de măicuțe supuse. EU cred ca problema în ecuația asta ești chiar tu și abia apoi femeile.
Ah poti insa te duci în Pakistan Iran Irak acolo găsești ce cauți tu... femei cuminți și dacă se poate sa ramai acolowinking