| annonim132 a întrebat:

Poti ramane insarcinata de la asa ceva?
Nu stiu cum sa incep. am ciclu menstrual neregulat insa posibil sa fi fost in perioada fertila. Am avut petting cu iubitul meu (el boxeri si pantaloni, eu pantaloni si lenjerie intima). Acesta si a dat drumul si aparent, a reusit sa treaca prin toate straturile de haine si sa ajunga pe lenjeria mea intima. era o pata rotunda putin mai sus de anus. Am fost sa fac dus, aveam intentia de a sterge intai cu un servetel uscat sau umed zona unde ma atinsese lenjeria mea intima(uda) insa cred ca am uitat sa fac asta. am spalat zona unde si-a dat el drumu ( cu gel intim si apa calda). Nu stiu cat de umeda era lenjeria, sincer. stiu doar ca era putin mai sus de anus si era o pata rotunda de maxim 4 cm. E posibil ca spermatozoitii sa fi ajuns pe pielea mea iar atunci cand am facut dus, apa sa-i fi,, impins,, spre vagin si sa rezulte o sarcina? Tin sa mentionez ca am spalat zona unde era pata (cu apa calda si gel intim). Din cate stiu, spermatozoitii nu mor imediat expusi la aer si nici daca ii dai doar cu apa. Din cate stiu apa e bun conducator pentru ei, mai ales daca e calda. Ideea e ca fara sa vreau, in timp ce spalam, am trecut cu degetele putin mai jos de anus si posibil sa fi atins pe exterior vaginul (nu am introdus degetul). ce ma sperie e ideea ca as fi putut cumva sa i conduc spre vagin cu apa calda sau cu mana fara sa vreau. Mai mult de atat, am dureri de stop continuu de aproximativ 2h. In momentul in care imi vine menstruatia, ma trezesc de-obicei putin patata iar sangele este de un rosu aprins. Problema de data asta este ca am fost la baie iar pe tampon e o vaga urma, foarte vaga de un roz foarte aprins. Cand am sters cu hartia, nu parea a fi menstruatie deoarece era de un roz deschis la culoare combinat cu mucus, cred si era cantitate foarte putina. este risc de sarcina? (pettingul a fost acum aproximativ 1 sapt jum, aproape acum 2 saptamani)

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca sunteti asa de „naivi", nu mai faceti asa ceva. Lăsa-ti asta oamenilor mari.

| annonim132 explică (pentru darrio2007):

Daca doriti sa fiti mai deschis si sa dezvoltati, poate ati ajuta cu niste sfaturi sau pareri. Nu cred ca ar fi ceva rau sa stiti ca ati ajutat pe cineva. Da, stiu ca nu am fost atenta si poate sunt si paranoica, dar daca nu exista educatie in scoli si nici altii nu vor sa ne ajute sau sa ne explice, mi se pare cam exagerat ca altii sa aiba asteptari de la noi sa le stim pe toate.

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil sa poata trece sperma prin ahine si sa mai fie viabila.

| VoidEternal a răspuns:

Ai dracului spermatozoizi aveau waze ca să-i conducă la uterul tau...

| Robert2526 a răspuns:

Nu, nu se poate forma o sarcina in acest fel. E atat de imposibil sa se intample o sarcina asa incat m-a amuzat foarte rau povestea ta. Totul este ok, o sa iti vina menstruatia foarte curand

| annonim132 explică (pentru Robert2526):

Mersi de parere. sunt mai paranoica de fel, iar faptul ca era atat de deschisa culoarea, aproape inexistenta, mi-a dat mai rau de gandit. Ideea e ca am avut atatea cunostinte cu fel si fel de chestii,, imposibile,, cum ar fi menstruatie peste sarcina, incat am devenit tot mai paranoica

| Madaxo97 a răspuns:

Nicio șansă de sarcină, stai liniștită.

| eliancodrut a răspuns:

O sa fiu ironic, dar n-am auzit ca vreo femeie sa ramana gravida prin anus.