| anonim_4396 a întrebat:

S'a intamplat cum ma asteptam sa se intample: a mers prost si de data asta!
M'am combinat acum ceva timp cu fata, am fost o luna impreuna, iar acum cateva zile aflu ca nu mai vrea sa fim impreuna (motivul nu-l stiu, pentru ca am aflat asta de la o prietena de'a ei; ea nu'mi raspunsese vreo 2 saptamani la telefon).
Ma gandesc ca poate s-a simtit "sufocata" deoarece eu sunt genul de baiat dragastos (eu unul nu cred ca am exagerat cu asta... dar in fine).
Cred ca nu sunt sigurul care pateste asta. De asta va rog pe voi sa'mi spuneti unde si cum am gresit (raportandu'va la ce v'am povestit).

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Ai ales gresit! O fata nu o alegi in functie de cat de mult iti place de ea,ci cat de mult va potriviti! Daca doua saptamani nu raspunde la telefon,e un semn de intrebare,nu? Deci,s-a jucat cu tine. Ca sa nu mai patesti asa ceva cu o fata, parcurgi in liniste si incet.toate etapele.O cauti,o studiezi,vezi ce anturaj are,vezi ce preocupari are. flirtezi cu ea,te apropii de ea,ii "cersesti" prietenia, astepti ceva timp pana iti da raspunsul, pana va sarutati.pana va sexati.Ideea e ca toti vrem iubire, dar repede. Asa ceva nu se face si nu dureaza.Marii intelepti, spun ca mai intai ar trebui sa ne indragostim de mintea cuiva si apoi de trupul si frumusetea lui.De aceea atata suferinta,atatea lacrimi,atatea inimi sfasiate. Incearca sa cauti fata care corespunde temperamentului tau, ideilor si conceptiilor tale, nu hormonilor tai. Apreciaza la o fata sinceritatea si nu faptul ca e "bine facuta".sa spunem.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate ea nu vroia ceva serios cu tine, trebuia sa o intrebi daca prefera o aventura probabil e o panarama care merge la mai multi baieti.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

''Dragastos'' nu e motiv de despartire,dar ''gelos si posesiv'' sunt!

E o limita intre astea si poate tu nu faci diferenta.

Dupa o luna de zile nu te apuci si faci declaratii, nu ridici pretentii, nu te comporti cu ea de parca va stiti de n-ani...aici cred ca te grabesti!

Trebuie sa ii arati ca ti la ea abia dupa un timp,cand esti sigur ca simte la fel pentru tine! Prea multe dovezi de iubire intr-un timp scurt, de obicei, il pune pe celalalt - care inca nu simte asta -, pe fuga.

Tempereaza-te!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai cum vroia-i sa mearga daca ai plecat la drum cu premiza ca va merge prost?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de ce intelegi tu prin dragastos, daca ai stat toata ziulica numai de pipaieli si sarutari la ce crezi ca s-a gandit saraca fata?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

I sa urat cu binelewinking.
Eu am fost cu un baiat care ma sufoca cu iubirea. Pur si simplu devenea stresant sa ii aud numele si sa zica mai mult de o data te iubesc. Devenea stresanta prezenta lui, dar cand stateam departe de el ii purtam toata iubirea.
Si din mica mea poveste tragem si concluzia ca vreia sa respire mai mult.