| anonim_4396 a întrebat:

Sa va spun "povestea" big grin Sper ca ma puteti ajuta cu un sfat!happy
In decembrie, am inceput relatia cu un baiat! (eu aveam 14 ani, el avea 18). Dupa un timp, am facut o pauza, ca sa zic asa. Si pana in vara asta nu ne-am mai intalnit (nu am avut nici ocazia). lunea trecuta, ma duceam prin oras si m-a vazut. Eu m-am prefacut ca nu il vad, iar el a venit si m-a salutat si mi se parea ca era foarte fericit ca ma vede. Pot sa zic ca radia de fericire laughing.M-a invitat la un suc si am acceptat.happy Si eu eram foarte fericita ca l-am intalnit, pentru ca mi-a fost dor de el cat timp nu l-am vazut.
In fine, am stat de vorba, m-a intrebat daca mai sunt cu cineva si i-am spus ca nu. Ne-am mai plimbat, ma lua de mana si ma saruta, iar eu nu m-am impotrivit.
A doua zi, m-a sunat sa iesim si am acceptat. Am fost la o cofetarie, prin parc etc. (se comporta cu mine precum un iubit). Dupa vreo 2 ore, m-a sunat tata sa-mi spuna sa vin acasa pentru ca era cam tarziu (din punctul lui de vederelaughing, dar era abia 10 si ceva seara). Apoi, s-a oferit sa ma conduca, iar eu am spus ca nu e nevoie. M-a sarutat, m-a imbratisat si mi-a spus ca ne vedem urmatoarea zi.
A doua zi, nu m-a mai sunatstraight face Nici eu nu l-am sunat.
Au trecut doua, trei, patru, cinci zile, si nici el nu a sunat, dar nici eu.
Pe mess, l-am bagat eu prima in seama si am vorbit putin. Acum, nu inteleg de ce el nu incepe o conversatie macar pe mess; cred ca e genu' tipului mai orgolios...este si zodia fecioara, eu sunt leu...deci, amandoi orgoliosibig grin, dar nu zodiile conteaza acum.
De obicei, el era cel care ma suna...eu niciodata nu l-am sunat sa ne vedem.
Nu stiu ce sa cred. Vrea sa fim impreuna sau nu?
Stiu ca am scris mult, sper ca ati avut rabdare sa cititi!

Răspuns Câştigător
| ιυвιтα a răspuns:

Dupa parerea mea,daca ar fi vrut sa fie cu tine,te-ar fi sunat,insa nu-ti pierde speranta,incercarea moarte n-are! Spune-i,intreaba-l daca mai simte ceva pentru tine,etc.
Inca un lucru,un sfat si poate o lectie de viata:
Daca dragostea este adevarata,orgoliul nu are ce cauta intr-o relatie,pur si simplu aceste cuvinte nu pot ''trai'' impreuna,repet,daca chiar e dragoste adevarata,daca e doar o relatie care exista doar pentru ca exista,se schimba foaia,exista gelozie,prejudecati, rautati si normal orgoliu si mandrie!
Sper ca te-am ajutat!
Bafta in continuare!
Daca nu va fi el alesul, va veni altul mai bun, sunt sigura ca esti foarte draguta si ai ce oferi unui baiat, trebuie doar sa cauti si vei gasi!

6 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

A văzut că nu te împotriveşti şi a profitat şi el puţin de tine. oh go on Copilele din ziua de azi sunt nişte [puncte, puncte]!

| Cosmotel a răspuns:

Noi de unde vrei sa stim daca vrea? nu mai bine il intrebi pe el direct asta? daca eu iti spun ca ma crezi si incepi sa te bucuri?

| anonim_4396 explică (pentru Cosmotel):

Am cerut niste parerihappy. Stiu ca nu sunt Baba-Omida ca sa stiti totul. Am cerut doar pareri, care pot fi diferite.happy

| Hasz a răspuns:

Probabil ori are o alta prietena ori are niste probleme de familie cred...

| ƒαηтαѕу a răspuns:

Hmm..as spune ca daca mai simte ceva pentru tine ar vrea, si as spune ca simte, dupa cum ni l-ai descris ca s-a comportat cu tine de curand.
Probabil nu a vrut sa mai vorbiti, s-a suparat ca nu l-ai lasat sa te conduca...Probabil e orgolios cum ai spus si tu.Eu zic sa il mai lasi asa 2-3-4 zile cat vrei tu ca sa vezi daca continua in felul asta, de a nu te contacta, iar, daca asa continua inseamna ca a vrut doar sa te vrajeasca.Si mai poti incerca sa il suni daca vezi ca nu te suna in 3-4-5 zilea asa si sa ii spui ca,de ce nu te suna, contacteaza, etc.
Si o sa vezi ce gandeste.
Apropo, am si eu o prietena care e tot leu si eu fecioara.Si nu ne intelegem deloc.laughing

| CosminaCosmm a răspuns:

Pai suna-l si tu baga-l si tu in seama nu il lasa numai pe el sa te sune sa se bage in seama cu tine el crede ca esti prea retrasa de el si ca nu il placi daca procedezi asa... Daca nu il bagi in seama crede ca nu il placi Si o fi zis ca nu are nici un rost sa te mai bage in seama sau sa te sune daca nu il placi...Bagal si tu in seama si Da vrea sa fie cu tine