| Ana_6759 a întrebat:

Sall! Am o intrebare pentru fete: la 10 ani au inceput sa imi creasca sanii si acum am aproape 11 ani si se vad doar cat niste boabe de mazare. Mi-am luat o bustiera cu burete, dar toata lumea o observa... Am o prietena cu cateva luni mai mare si are sani mari, ridicati si rotunzi. Mama mea are sanii destul de mici, dar acceptabili. Imi e teama sa nu fiu subestimata sau sa nu ma placa baietii. Ce sa fac ca sa imi creasca mai mari?

Răspuns Câştigător
| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Cu timpul o sa iti creasca si tie, crede-ma.o sa ii ai poate ca si ai mamei tale.Nu te teme ca nu o sa te placa baietii caci daca e sa te placa cineva te va placea pentru ceea ce esti tu, pentru psihicicul tau si nu pentru trupul tau.Si cred ca ar cam trebui sa renunti la bustiera cu burete, nici eu pe la 10 11 ani nu i aveam asa de mari

9 răspunsuri:
| RebecaBaa a răspuns:

Ok, deci...Ai 11 ani! Eşti practic un copil. Mie la 11 ani abia îmi începuse creşterea sânilor. Nu ai niciun avantaj la 11 ani dacă ai sâni mari. De obicei, dezvoltarea ta (în totalitate) durează până pe la 18 ani, deci mai ai mult timp. Şi eu am 16 şi îi am medii, nici mari, nici mici. De obicei îţi cresc cam cât ai mamei tale, depinde de fiecare. Şi totuşi, "să fii subestimată sau să nu te placă băieţii"? Nu cred că poţi avea la 11 ani o relaţie serioasă, pentru a avea nevoie de sâni, chestii, forme. Toată lumea te consideră un copil. Poate aşa gândeam şi eu, dar eşti micuţă şi totul vine la timpul său. Oricum ai grijă de tine şi mai aşteaptă. :*

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 11 ani ai probleme de astea? Nici nu vreau sa stiu ce probleme ai sa ai la 16.

| Ana_6759 explică (pentru suntserios):

Am pentru ca prietenele mele majoritatea au sani pana de 3 ori mai mari ca a mei :p. sad

| suntserios a răspuns (pentru Ana_6759):

Si au vreun avantaj fata de tine ca au sanii mai mari? Iti zic eu nu.

| h3r a răspuns:

Buna, inca esti o copila care nu te-ai dezvoltat in totalitate. Deabia incepi! Nu iti face griji in privinta saniilor, iti vor creste treptat. Nu alti te vor subestima, ci tu insasi. Nu-ti mai face atatea complexe si ai grija de tine! :*

| Cosmotel a răspuns:

Nu sanii conteaza la o fata. tongue

| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns:

Stai linistita si eu am patit la fel dar ai abia 11 ani deci o sa iti creasca mai mari stai linistita unor fete le cresc mai repede unor fete mai incet! stai linistita sper sa te ajut!♥♥♥ te pup

| Crazydyana a răspuns:

Eu zic sa stai linistita si sa nu te mai gandesti mereu la chestia asta.Sincera sa fiu la 10-11 ani si eu ii aveam la fel, dar nu purtam bustierea. daca tii neaparat sa ii ai mai mari iti poti lua un sutien, dar pentru varsta ta nu prea e indicat.asa ca stai linistita ai tot timpul in fata pentru a-ti crestehappy

| Ana_6759 explică:

Inca un raspuns si dau funda :* happy