| ANDREIII0000 a întrebat:

Salut! Acum 4 zile am avut un contact sexual neprotejat, dupa 22 h am luat pastila de a doua zi. Dar dupa 4 zile mi-au apărut niste scurgeri vaginale mai abudente, precizez ca in aceeasi zi dupa ce am luat pastila m-a durut si capul si a doua zi si burta! Ce e posibil sa fie? Sunt normale sangerarila?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Andrei numai fetele iau pastiluța de a doua zi de proaste ce sunt ele.

| Violleta2022 a răspuns:

Astea sunt efectele negative severe ale pastilei de a doua zi, care iti modifica ciclul, ovulatia si multe altele, pe urmatoarele 6-12 luni.
Nu poti baga o "bomba hormonala " in corp ca "pastila de a doua zi", care-ti "explodeaza" un ovul fecundat, fara sa ai nici un efect negativ, asta este clar.

| Robert2526 a răspuns:

Da, sunt normale sangerarile, nu baga in seama ce au mai comentat altii pe aici, nu inteleg cum de inca le este permis sa scrie pe aici...

Cel mai probabil ai luat degeaba pastila respectiva, o sa iti decaleze putin ciclul menstrual ( sa nu te ingrijirezi, dar nu o sa mai vina la data la care te astepti). Totusi, nu esti insarcinata, ceea ce este bine. Ai mai multa grija de tine