| andrei26pp a întrebat:

Salut, am 20 de ani, sunt la facultate. Și îmi e foarte greu să mă bag în seamă cu fete. Știți oare o metodă bună sau locuri în care să cunoști oameni (nu cluburi și așa) în care să cunoști oameni mai natural decât pe internet?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Ce este mai exact greu? Da, inceputul in sine este greu, dar pe masura ce tot incerci te prinzi care-i treaba si creierul tau nu va mai reactiona de parca e asa un mare pericol.Nu este, trebuie pur si simplu sa realizezi ca face parte din acele temeri pe care le invingi doar confruntandu-le direct. Poate nu ti-ar strica sa te bagi un pic in seama cu niste colege de facultate? Ai vreun grup de prieteni? Asa cum vorbesti cu ele, relaxat si prietenos, asa trebuie sa abordezi si fetele care iti starnesc interesul amoros. Poate ai niste materii la care excelezi si poti oferi meditatii? Ar fi un prilej fain, va intalniti la o cafenea unde aveti masuta pentru laptop si caiet.In acest fel iti va fi mai usor sa te simti in control, sa iti gasesti increderea de sine si apoi sa intrebi de un date sau ceva.Si nici nu va fi acel mediu incert al cluburilor sau al online-ului, deci iarasi ai avea un avantaj, cred eu.Succes!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai rabdare daca te va plăcea o colegă din clasa ta sau din facultate de la alte clase vine ea sa te abordeze, acum numai este la moda ca baietii sa abordeze fete, vin ele la tine daca le atragi cumva, ori fizic ori prin comportament, dar daca nu le atragi cu nimic degeaba insiști tu la ele ca devii plictisitor agasant si te vor evita.