| Prisacariu_Cosmin_1992 a întrebat:

Am o intrebare:
Eu iubesc o fata.Nu sunt chiar sigur ca ma iubeste. Mi-a spus odata ca ii place putin de mine dar nu stiu cum sa ii spun ca o iubesc. Stiti ce pot face?

3 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa-ti spuna,ci sa-ti demonstreze.
De multe ori spunem ca nu ne pasa de o persoana,cand de fapt ne pasa mai mult decat putem crede.
Nu vorbele conteaza,ci faptele, comportamentul.
Tu fi dragut cu ea, fi alaturi de ea in orice situatie. Iesiti impreuna!
Fa-i complimente!
Din cand in cand ofera-i cate o floare!
Caut-o des!
Si nu mai aminti de sentimentele tale, las-o pe ea sa deduca ca esti indragostit.
Apoi vezi ce comportament adopta, s-ar putea sa se indragosteasca.
Asa se intampla mai mereu.
Succes!

| iLoveMusic01 a răspuns:

Hei! Pentru inceput incearca sa mai discuti cu ea, sa vada ca poate avea incredere in tine. Incearca sa o faci sa se simta bine in preajma ta, dar ai grija de cum iti maschezi emotiile. Daca vei fi agitat si ea va observa asta, poti sa iti iei ADIO. Incearca sa pari deschis, relaxat, degajat, bucura-te de moment. Propune-i sa iesiti la un suc. Plateste tu, incearca sa o tii de mana, vezi, daca se opune sau nu. Daca se opune, mai asteapta putin. Toate trebuie sa fie la timpul lor. Eu iti recomand sa nu ii spui direct cand o vezi " Te iubesc " deoarece asta o sa para ca si cum a-i fi obsedat. Ce sa zic..succes si daca se va infiripa ceva intre voi doi, SA VA TINA :*! Fundita? big grin

| OglindaCristian a răspuns:

Simplu iai si ii dai un ursulet cu o inima si zici ca acest ursuletz iti aduce inima mea