| Adussu a întrebat:

Am o intrebare pe care ati mai intalnit-o probabil pe acest site. Am o relatie de 11 luni cu o fata penticostala, eu sunt ortodox, amandoi locuim in Austria insa in orase diferite, lucram amandoi, avem o viata sexuala activa, ne vedem o data la 2 saptamani, de fiecare data lasandu-se cu partide de sex foarte placute. Parintii ei sunt de acord cu relatia noastra, dar nu sunt de acord sa locuim impreuna pana nu ne vom casatori, eu nu sunt inca pregatit pentru acest pas si tot aman. O iubesc sincer si nu vreau in niciun caz sa ma despart de ea. insa ma gandesc cu groaza in momentul in care vom avea copii sau la faptul ca nu vom putea organiza o nunta religioasa. Eu nu sunt dispus sa renunt la religia mea, ea la fel ( cred eu ). Nu s-a pus niciodata problema de schimbarea religiei. Este cineva in situatia mea care imi poate da sfaturi? Multumesc. Acord funda celui mai pertinent raspuns.

Răspuns Câştigător
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Ma bucur mult ca nu vrei sa-ti schimbi religia!
Eu cred ca cel mai bine e sa vorbesti serios cu ea, atunci cand vei vrea sa va casatoriti.
Daca inca nu-ti doresti, continua relatia, asa cum a fost si pana acum! happy

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Voua va place sexul, asa cum este si normal. Continuati asa ca si pana acum, nu va complicati aiurea. Timpul va rezolva si problema voastra.

| h3r a răspuns:

Ea cu siguranță n-o să-și schimbe religia! Și îți mai spun ceva și de asta să fii sigur, părinții ei v-ar da foc dacă ar afla că întrețineți relații sexuale. Nu că e ceva rău pentru noi, ceilalți... însă ei se cred sfinți, mai ales fetele de vârsta partenerii tale! Ele nu fac așa și așa...ele își văd de treaba lor, ceea ce o prostie, o minciună!
O să ai ceva probleme pe parcurs. Dacă ea e fată deșteaptă o să treceți peste.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru h3r):

Exact ai perfectă dreptate, sexul se face după căsătorie, nu inainte, cu siguranță dacă ar afla că fac sex i ar castra.rolling on the floor

| h3r a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Cunosc enșpe mii de cazuri... deci e adevărat! Asta e!

| nokt a răspuns:

Salut!
Nu te supara dar daca ai fi ortodox cu adevarat, ai sti ca sa ai relatii sexuale cu o fata cu care nu ai cununie religioasa este un pacat ft mare ai curvit cu ea.
Nu poti fi cu ea daca ea e de alta religie. Parintele Ilie Cleopa a spus ca cei de alta religie sunt ca dracii doar fara coarne si cu chip de om.
Daca nu se converste la ortodoxiei nu poti fi cu ea.
Scuze daca am fost prea bruscant.
O seara buna!