| Nittttz a întrebat:

Salut.Am o prietena cu care ma inteleg bine, chiar foarte bine.Ea imi spune multe si eu la fel.De la un timp am inceput sa simt ceva pentru ea si nu stiu cum sa-i spun asta.
Si o alta chestie...Tot de la un timp a inceput sa-mi spuna :"Ti-a fost dor de mine?", "Cine e prietena ta preferata?" si imi trimite mereu emoticon'ul ":*". Este vreun semn ca ma place?

Răspuns Câştigător
| Madaliina0Mka a răspuns:

Se linguseste pem langa tine.Iseamna ca "da" te place...Si cum sa ii spuil; POi va retrageti undeva unde sa fiti doar voi 2 si o iei de mana.O tragi mai spre langa tine si o intrebi:"Iti place?" Daca zice da spui:"Uite am inceput sa simt ceva pentru tine.La tiine e la fel?" Si daca spune din nou "da" imbratiseaz-o si spune-i ce simti. Daca va spune doar nu...O lasi in pace, ii dai drumul de mana, si te ridici sa pleci. Daca va regreta ce a facut, te va opri. Daca nu, Asta e.Cand o intalnesti iti ceri iertare. Sper ca te-am ajutat.:-d

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Pai fiindca esti baiat trebuie sa faci tu primul pas.Ea ti-a dat niste semne.E clar ca e ceva mai mult decat o prietenie.Intrebarile sunt elocvente in acest sens.Nu trebuie sa o iei tare de la inceput, ca stii ca e si vorba aia "Incetul cu incetul se fabrica otetul". Trebuie sa fii calm, sa fii tu, fiindca pana acum te-a placut asa cum esti, deci n-are de ce sa iti fie frica ca nu ii va placea comportamentul tau.Ar trebui sa incepi sa o strangi in brate cand va vedeti sau sa o pupi pe obraz la plecare, sa o suni mai des, etc.Bafta! happy

| maia80 a răspuns:

De ce nu-i spui ce simti, ar fi mai bine sa nu irositi timpul ca amici mai placut ar fi sa va tineti in brate sa va sarutati si sa va spuneti de cat mai multe ori,, te iubesc'' sincer cred ca si ea te place

| Tarra a răspuns:

Cu siguranta! Intreab-o daca vrea sa fie iubita ta.Se va rezolva.Si cand trece 2 zile, faci i tu sex.

| Munteanu_Bogdan_1994 a răspuns:

Fetele difera de la una la alta, cel mai bine, ar fi sa-i spui ca ti-a fost dor de ea si ea e prietena ta fav, si sa o intrebi si pe ea la randul tau, si asa iti dai seama la sigur, daca raspunde ca tine inseamna ca simte la fel happy