| Dragos2222 a întrebat:

Salut sunt baiat, am 16 ani si imi place de o fata putin mai mica decat mine.O cunosc de cativa ani deci ne cunoastem destul de bine,nu am mai vorbit de ceva vreme cu ea si nu stiu cum sa o abordez pentru ca vorbeam foarte mult despre toate subiectele posibile si acum nu am mai avea despre ce sa vorbim, doar asa "ca intre prieteni". Vreau niste sfaturi cum as putea sa vorbesc cu ea ca sa isi dea seama ca imi place de ea si nu ca vreau sa fim doar prieteni ca pana acum dar fara sa exagerez. Multumesc

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Incepe prin a-i face invitatii in diverse locuri, la un film, la o prajitura, ca sa treci cumva de faza intalnirilor intamplatoare

| NoNameexd a răspuns:

Simplu.O întrebi "Hey,ce mai faci? De când nu am mai vorbit... " și etc. Apoi începeți să vorbiți chestii care obisnuiți să le vorbiți,apoi o inviți undeva,în parc,la un suc,nu contează.Să fie undeva frumos.Te uiți la ea, îi zâmbești, etc. Apoi când vorbiți iar pe facebook/mess sau altceva, îi zici. "X, eu te plac..nu mai vreau să fim doar prieteni, mi se pare că ești o fată foarte drăguță, amuzantă." și înșiri acolo tot tacâmul. Sper să-ți fie de folos.Multă baftă!

| mateicoca a răspuns:

Nu fi timid, n-ai de ce ( in plus fetelor nu le place timiditatea, le plac baieti cu curaj) du-te si intreab-o daca vrea sa iasa pe-afara, si asa cum va plimbati voi doi te apropi usir de ea si cu curaj si incredere o saruti. Nu-ti taie nimeni capul, cel mai rau lucru care poate sa se intample este sa intoarca capul si sa zica ca nu vrea sa fie cu tine. Sigur o sa mearga, o sa-i placa ca ai avut curajul ca ai facut asta.