| Utilizatorul33997289 a întrebat:

Salut TPU.

Am o problema și vreau să mă ajutați cu un sfat.

Am 25 de ani și nu am avut niciodată o relație cu o femeie.

Când eram în liceu eram puțin mai timid, chestia asta a mai trecut puțin dar după liceu m-am concentrat pe viitor și nu mi-am făcut relatii.

Am terminat academia de politie acum 2 ani. În prezent lucrez în poliție și stau bine pe toate planurile.

Ce pot sa fac? Sunt 0 când vine vorba de relații.

Mai sunt și pe minus prin faptul că am înălțimea de 194cm și mă gandesc că e prea mult pentru o femeie.

Ofer funda pentru cel mai bun răspuns.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inaltimea ta este un avantaj enorm pe care nu-l au toti baietii, mai ales aia de 160-170 se chinuie sa mearga pe tocuri ca sa arate si ei mai inalti, ca sa poate sa agate vreo fata.
Tu chiar nu ai de ce sa te plangi, fiindca mama natura ti-a dat absolut totul, avand sanse sa poti avea orice fata iti doresti, cu conditia sa inveti sa deschizi gura, sa respecti fetele, sa le vorbesti frumos, sa te imbraci adecvat.
PS Eu sunt una din fetele norocoase, fiindca m-am casatorit cu unul care are 195cm si mai toti colegii lui de echipa aveau sotii mult mai mici de staura decat mine, unele venindu-le pana la subrat, dar intotdeauna barbatii foaret inalti au fost super-norocosi in a alege orice fata din lume, fiindca au un avantaj pe care nu toti barbati il au.

| dullcat a răspuns:

Buna.De la 0 trebuie sa avansezi spre 1, apoi 2, 3 si tot asa. Daca tinesti direct spre Casanova, e clar ca risti sa sfarsesti dezamagit.laughing Lasand gluma la o parte, inaltimea ta nu este un impediment, ci atutudinea cu care te afisezi.De ce zic asta? Fiindca in mod sigur denoti lipa increderii in sine prin limbajul corporal, care adesea spune mai multe decat limbajul verbal si te poate trada nespus la capitolul abordare pe plan amoros.Incearca sa iti gasesti curajul si sa intri pur si simplu in vorba cu femei, la inceput asa ca un simplu exercitiu, fara asteptarea de a-ti gasi iubirea vietii.Cand realizezi ca ai scapat de timiditate aproape de tot, de acolo avansezi mai departe.Nu ar fi stricat sa zici si unde iesi de obicei? Ai vreun grup de prieteni alaturi de care iti petreci timpul? Succes!

| GouDidodino a răspuns:

Încearcă o relație cu un bărbat, poate îți e mai ușor. Succes

| Felissa13Eden a răspuns:

Din ce am observat eu la altii, e mai usor sa iti gasesti o iubita daca ai un grup mai mare de amici. Cu cat socializezi cu mai multi oameni cu atat cresc sansele sa apara si o fata printre apropiati.

| Madaxo97 a răspuns:

Daca esti foarte timid, încearcă si aplicațiile de dating ca tinder ul sau chiar pe Facebook, ca pe vremuri laughing pune mâna si da mesaje fetelor,(celor care par singure, nu la cele măritate sau in relatii laughing poarta cateva conversații, asa prinzi si încredere in tine. Înălțimea ta este un avantaj, femeilor le plac bărbații înalți, chiar si profesia ta este într-un fel un avantaj, multe femei s-ar mândri sa aiba un iubit sau soț polițist. Acum depinde si de tine sa îți dorești cu adevărat sa începi o relație, sa fii implicat, atent, grijuliu la nevoile unei fete.

| Anonim56789013 a răspuns:

Încearcă să vorbești cu fetele mai mult...