| UnNimeni2930 a întrebat:

am si eu o problema cam nasoala si nu stiu cum sa-i fac fata. Imi placea foarte mult sa ma uit inainte la filme xxx cu trans si recent am inceput sa fac Crossdressing adica sa port haine de femeie si nu mai reusesc sa ma las de asta, e posibil sa imi fi afectat acele filme cu trans creierul de fac asta? Va rog dati-mi un sfat orice va vine in minte ca eu ma simt foarte prost pentru ceea ce fac ca imi afecteaza viata si imi e frica ca innebunesc sa devin trans... sad

Răspuns Câştigător
| Irinel15123532 a răspuns:

Este dovedit faptul ca filmele pornografice schimba orientarile sexuale si deregleaza creierul. O persoana normala, daca este expus filmelor pornografice, dupa un timp ajunge sa se uite la incesturi, filme cu homosexuali, filme cu varstnici, aimale, etc.
Producatorii filmelor pornografice nu sunt prosti, ei stiu ce scenarii si ce ''poveste'' sa inventeze pentru a te face dependent, totul este gandit pentru a te prinde, este un intreg marketing in spate.
Daca treci printr-o astfel de etapa, trebuie sa renunti la filmele pornografice si autosatisfacere, renunta la aceste lucruri pacatoase.
Canalizeaza-ti energia in altceva, citeste, invata, mergi pe bicicleta, deseneaza, iesi in natura, etc.
Roaga-te Domnului Iisus sa iti dea putere sa nu mai cazi.
Citeste noul testament, Hristos te iubeste.

Recomand un video amanuntit :

https://www.youtube.com/watch?v=34R4AzSDmEw&ab_channel=NeuroProgres

si

https://www.youtube.com/......tps?/watch

| UnNimeni2930 explică (pentru Irinel15123532):

Mulțumesc frumos pentru sfat și link chiar m-ai ajutat?

4 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Ești travestit.
NU ai cum să devii trans, e nevoie de operație chirurgicala și hormoni.

| Dana2103 a răspuns:

Nu e acelasi lucru. Travestirea e doar un fetiș. Nu o identitate de gen. Nimeni altcineva nu va stii de fetisul tau decat cei cu care faci sex. Asa ca stai linistit!

| Stegman a răspuns:

Fi asa cum vrei tu sa fii. Este viata ta faci ce vrei cu ea, e alegerea ta ce iti place si ce nu. Nu lasa pe nimeni sa te influenteze. In viata trebuie curaj.