| combinatorial a întrebat:

Salut TPU, daca iubita mea este cu 24 de ani mai mica ca mine (16 ani) iar eu am 40 este normal daca varsta de consimtamant este 16 ani? Dar din punct de vedere moral?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nimic normal din ce ne scrii tu acolo

| Violleta2022 a răspuns:

Deja este pedofilie, ca ea este inca minora si parintii pot face plangere la Politie ca le-ai sedus si violat fetita.

| Emilian65 a răspuns:

Nu este normala relația ta cu o minora.

| haileewatson a răspuns:

Woop woop that’s the sound of the police

| Lupică27 a răspuns:

Iar furi curent?

| Felissa13Eden a răspuns:

E anormal din toate punctele de vedere. La 16 ani nici nu stie bine sa se spele, daramite sa fie cu un barbat in toata firea.

| PufulețiGratis a răspuns:

Din ABSOLUT toate punctele de vedere, MORAL ar fi ca tu să fii la închisoare!

| Madaxo97 a răspuns:

Ce naiba e in neregula cu voi barbatii de 30-40 ani de va încurcați numai cu minore? Nu sunteți normali la cap, nu sunteți in stare sa agățați o femeie mai apropiată vârstei voastre si profitați ca minorele sunt singurele care pun botul la vrăjelile vostre ieftine. Voi chiar aveți nevoie de legi pentru a va aminti ca nu aveți voie sa va culcați cu copii, sunteți bolnavi, pedofili direct. Voi ditamai oamenii care ar trebui sa aveți minte, abuzați niste fetițe care habar nu au ce e viața, ce e iubirea mai ales, mai aveți si tupeul sa vorbiți de iubire in acest context. Voua ăstora va doresc fix așa, sa aveti un copil, o fată, si cand creste mare între 14-18 ani să își facă numai "iubiti" de la 40 ani in sus, sa vedem, vouă v-ar conveni un astfel de "ginere"?

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Nu este nici pe departe normal. Ca să nu mai zic moral.
Punete pentru o secundă în locul părinților fetei.
Crezi că ți-ar conveni ca fica ta să se ardă cu pulărău de 40 de ani?
Și dacă ești un nenorocit și nu ai conștiință, o vei face.
Dar nu putem vorbi de "liber consimțit". Pentru că ea este o copilă cu minte de copil.
Te asigur ca ei, nu îi faci un bine. Și după ce va termina cu tine, o să aibă numai remușcări și regrete.
Și ai grijă. Dumnezeu nu doarme și nici nu dă cu parul.

| OuțNevopsit a răspuns:

Intri la pedofil. Se plătește - că ATARE!

| CeSeIntamplaDoctore a răspuns:

Cat noroc pe tine sa ai iubita de 16 ani