| KolG a întrebat:

Ma simt putin responsabil si afectat de o chestie. Am avut contact sexual cu prietena(17ani ea si 18ani eu), amandoi fiind virgini. La inceput a fost mai greu deoarece ea a vrut sa fie dezvirginata cu prezervativ, stiu ca in teorie ea este virgina deoarece o fata nu mai e virgina doar atunci cand e,, piele pe piele,,. Am zis ok, am vrut sa-i fac pe plac si data viitoare poate fara doar asa sa simtim amandoi. Ne-am chinuit putin la inceput deoarece aveam prezervativul, aluneca, nu voia sa intre, eu nu eram destul de excitat, intr-un final intra usor. Ea a zis ca o doare tare, tare si ma intreba daca a intrat. Eu zic ca intrase deoarece o durea. Ma gandeam dupa ca poate ma minte si nu intrase, eu avand si prezervativul nu prea imi dadeam seama. Mai mult de 2 minute n-am facut ca o durea( inca a durut-o 30 de minute dupa ce terminasem tot, adica am scos din ea si dupa 30 de minute o durea si o ustura). Problema ei a fost ca era si speriata rau si si-a imaginat asta fiind foarte rau si durerea poate era doar in capul ei. Acum nu stiu daca am dezvirginat-o sau nu, penisul a intrat cam 5-6 cm. A zis ca ei nu-i place, ca nu stie cum fac altele. De acum o sa-mi fie putina rusine sa-i mai cer sa o facem ca a zis ca a durut-o. Problema e acum. De ce a durut-o si dupa vreo jumatate de ora? Data viitoare o sa o doara la fel? ( tin sa precizez ca ma vad foarte rar cu ea ca suntem din orase diferite si probabil data viitoare va fi peste o luna, doua, am face-o mai des dar nu am avea unde, ca de vazut ne vedem de 2 ori pe saptamana). Cam cand credeti ca va incepe sa-i placa? Apropo, cand i-am zis sa-mi faca sex oral, nu prea a vrut, mi-a facut 2 minute si gata si a zis ca ii e scarba si ca ii vine sa vomite.
Ma gandesc ca nu ii place, si mereu ma gandesc ca o va face doar pentru mine, si nu ma simt ok sa o ranesc doar ca sa-mi faca mie placerea. Niste sfaturi va rog?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, dezvirginarea se produce cand exista sex cu penetrare, indiferent ca-i protejat cu prezervativ sau fara prezervativ, indiferent ca-l introduci 2 cm sau chiar tot, indiferent ca-l introduci 1 data sau de mai multe ori, ea nu mai este virgina, dupa acea penetrare!
Durerea la dezvirginare apare din lipsa preludiului, cu care baiatul este responsabil. Fara ca fata sa fie pregatita de sex, excitata si umezita, nu doar ca nu-i va placea, dar o va durea si va face ca actul sexual sa fie greoi si neplacut.
Invata sa exciti si sa satisfaci o fata clitoridian (cu degetul, limba sau o jucarie sexuala) inainte sa o penetrezi, ca sa o exciti si sa se umezeasca, fiind pregatita de sex vaginal. Noua nu ni se scoala nimic, asa ca, a vem nevoie de stimulare manuala ca sa fim pregatite de sex.
Nu recomand sexul oral la baiat inainte de sexul vaginal, ca se scapa pe el imediat si se duce naibii toata placerea sexului.
Invata in schimb sa oferi sex oral fetei, ca sa o pregatesti de cel vaginal si in felul asta, va veti bucura amandoi de o partida de sex nemaipomenita.
Va incepe sa-i placa sexul cu penetrare, dupa ce vei invata sa o exciti si sa ii produci macar 1 orgasm clitoridian, inainte de penetrare.

10 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

*** It! Omule, ești de groază! In primul rand, dezvirginarea in cazul fetelor înseamnă ruperea himenului, sau în cazul în care are himen elastic, primul act sexual. Nici nu știu cum să îți explic. Lucrurile astea trebuiau cunoscute înainte să treci la acțiune.
Nu are importanță ca nu a fost, cum spui tu,, piele pe piele", ideea e că penisul a intrat in vagin. Foarte bine că ați folosit prezervativ, așa sa faceți mereu, e un lucru bun.
Căcat, sunt niște lucruri esențiale, trebuie sa le știi. Pe ce lume trăiești...Doamne Dumnezeule!
E de înțeles că nu a vrut să îți facă sex oral, la început fiind, cred că era de bun simt sa ii faci tu ei, sau sa prelungiți preludiul, nu sa intri că nesimțitul, sa fie bine doar pentru tine.
Durerea e perfect normala, la fel și sângerarea. Se rupe ceva in interior, pricepi? Poate persista câteva zile, diferă de la caz la caz, nu e ceva standard.
Data viitoare folosiți lubrifiant. Penetreaz-o ușor, aveți grijă cu preludiul ăla...

| Necunoscut112 a răspuns:

Ai nişte păreri atât de deplasate încât nu stiu de unde să incep. In primul rând nu mai e virgină, indiferent cât a intrat si indiferent că ati facut-o protejat. Nu ştiu cine ti-a spus rahatul ala cu "piele pe piele". Sunt cupluri care fac doar sex protejat, zeci de ani. Asta însemană ca sunt virgini? Lol... Virginitatea se pierde când faci sex cu o altă persoană. Si altceva, dacă făceaţi fără prezervativ, o durea si mai tare, asta pentru că nu ati folosit macar un lubrifiant, tu nefiind în stare să o faci sa se ude. Dacă nu ii place sexul oral, aia e. Evident că nu o poţi obliga. Dacă o să vrea pe parcurs, o s-o facă ea. Nu e nevoie să ii spui tu. Si e normal să nu ii placa, nu e nicio plăcere să molfai ceva, fără niciun gust. Femeile in general o fac, dar doar pentru plăcerea partenerului si pentru a primi si ele oral, nu pentru placerea proprie, că nu există. Şi sunteţi foarte tineri. De unde ştii tu că veţi rămâne împreună toată viaţa asta, înseamnând cam 60 de ani? laughing

| Necunoscut112 a răspuns:

Si următoarele daţi nu o să mai doară la fel. O să fie din ce in ce mai bine, asta dacă te pricepi la sex. Daca nu, va cauta pe altul cu experienţă, cum e si normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Durerea nu e in capul ei. Si pe mine m-a durut rau, am si plans cand m-am dezvirginat rolling on the floor. In primul rand, nu erati excitati/lubrifiati bine. Fiind virgina are nevoie de mai mult preludiu (managaieri, sarutari) si trebuie s-o bagi incet-incet, cate putin, ca sa ii,, rupi'' himenul. Daca ai bagat-o dintr-o data, e de inteles de ce a durut-o asa.

stiu ca in teorie ea este virgina deoarece o fata nu mai e virgina doar atunci cand e,, piele pe piele,,. - stii prost, indiferent cum ati facut-o, o data ce ai intrat in ea, nu mai e virgina. Chiar daca nu i s-a,, rupt'' de tot.

Eu am avut mult timp dureri din astea din cauza ca primul meu iubit era un idiot, egoist, si nu ma credea ca ma doare. Mi-a placut doar cu al doilea partener laughing pentru ca cu primul nu eram compatibila, dar de unde sa stiu asta.

Daca nu vrea sex oral, nu faceti, daca o sa aiba ea vreodata curiozitatea asta o sa-ti ceara.

Fa-i tu ei, in schimb, daca iti place, e cel mai usor mod de a o excita.

Poate si ea e putin cam inchisa in ea, inhibata, nu se cunoaste prea bine.

Din pacate,, prima data'' marcheaza multe fete. Si eu am avut mult timp repulsie fata de sex din cauza acelui prim idiot din viata mea. Dar daca incerci sa comunici cu ea si sa ii arati unde ati gresit si ce puteti face sa fie mai ok, cred ca in timp o sa fie mai bine.

Data viitoare jucati-va mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| leapșa a răspuns:

Fa-i ba oral si ei! Zgarcenie de om.
Stai cu p*** intinsa si astepti.
Cum sa te astepti la alte partide daca nu dai inapoi?

| JoookkkeeeRRR a răspuns:

De ce nu i-ai facut tu sex oral, apoi poate iti facea si ea, nu trebuia sa-i ceri

| KolG explică (pentru JoookkkeeeRRR):

I am facut, si nu mi ai raspuns la nici o intrebare.

| KolG explică:

Am uitat sa mentionez ca i am facut sex oral.

| Razvaneserios a răspuns:

1. Nu mai sunteti virgini. Indiferent daca s-a rupt himenu sau nu, cu prezervativ sau nu. penis in vagin=dezvirginare 100%
2. Mai intai puteai sa ii bagi si tu un deget ceva usor sa o lingi nu sa bai asa penisul pe uscat.
3. Durerea e normala. Cand am facut-o prima oara cu prietena mea ne-am chinuit vreo 5 acte sexuale pana sa simtim placere amandoi din cauza durerii ei.
4. Fa-i ru sex oral mereu si eventual o sa vezi ca o sa iti faca si ea tie 99%. Daca nu face asta e, nu o poti obliga pentru ca ar fi viol asta.
5. Fa-o cu prezervativ mereu, doar asa poti sa stai linistit. Tu nu stii nici sa *** dar sa ai grija de un copil.
6. Preludiu. cu cat dureaza mai mult cu atat onsa se simta mai bine